StoryEditor

Trwa Kłecki Dzień Ogórka 2021!

15.07.2021., 00:00h

Dziś w Michalczy odbywa się wielkie ogórkobranie, czyli Kłecki Dzień Ogórka 2021. Spotkanie po raz kolejny zorganizowała nasza redakcja, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Grupa Producentów Warzyw Chrobry. Mimo burzowej pogody frekwencja dopisała.

Impreza rozpoczęła się po godz. 10.00 uroczystym powitaniem gości. Następnie uczestnicy udali się na pole Izabeli i Zbigniewa Stajkowskich, członków GPW, gdzie obejrzeli zbiór ogórków w systemie samolotowym.

Mimo burzowej pogody Kłecki Dzień Ogórka jak zwykle przyciągnął wiele osób. Na pola przyjechali rolnicy, członkowie grup producenckich, a także delegaci Wielkopolskiej Izby Rolniczej i doradcy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 
Dziś przed nami jeszcze wiele merytorycznych spotkań, a także moc atrakcji.

Swoje produkty zaprezentuje producent środków ochrony roślin firma BASF, producent nawozów - YARA i firmy nasienne Bejo, ZKI i PNOS Ożarów Mazowiecki oraz  HA-DWA-O, Agrimpex i Center Plast.Nie zabraknie także merytorycznych wykładów. O uszkodzeniach chłodowych ogórków i o tym, jak odróżnić je od uszkodzeń herbicydowych opowie dr Urszula Kłosińska z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich zadbały o podniebienia uczestników. Wśród wielu przysmaków przyrządzonych na tę uroczystość nie brakuje oczywiście dań z ogórków. Jest więc zupa ogórkowa, sałatki z ogórka i tradycyjne małosolne.Pod koniec imprezy wybierzemy także Superogórkowca Roku 2021. Zostanie nim osoba, która w konkursie wiedzy o ogórku zdobędzie najwięcej punktów. Koniecznie śledźcie naszą stronę i profil na Facebooku, by dowiedzieć się komu przypadł ten zaszczytny tytuł.

Już wkrótce na łamach naszego portalu pojawi się szersza relacja prasowa i filmowa z tegorocznego Dnia Ogórka. 
21. lipiec 2024 03:57