StoryEditor

Trwa Kłecki Dzień Ogórka! Święto przyciągnęło ponad 70 osób

17.07.2020., 00:00h

Dziś w Michalczy odbywa się wielkie ogórkobranie, czyli Kłecki Dzień Ogórka. Spotkanie po raz kolejny zorganizowała nasza redakcja, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Grupa Producentów Warzyw Chrobry. Mimo epidemii, na pola przyjechało ponad 70 osób. Wszystkim zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00 na polu Izabeli i Zbigniewa Stajkowskich, członków GPW. Na początek uczestnikom zaprezentowano zbiór ogórków w systemie samolotowym.


Następnie firma nawozowa Yara i producent środków ochrony roślin BioAgris oraz firmy nasienne Bejo i PNOS Ożarów Mazowiecki oraz  przedstawiły swoje najnowsze propozycje.


Nie zabrakło także ciekawych wykładów. O tegorocznych problemach w uprawie ogórka opowiedział Piotr Borczyński, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.


Natomiast doświadczeniami w zakresie przetwórstwa ogórków i zagospodarowania wszystkich sortów podzieliła się Joanna Nanys, właścicielka firmy DROS.
 
Mimo epidemii Kłecki Dzień Ogórka jak zwykle przyciągnął wiele osób. Na pola przyjechali rolnicy, członkowie grup producenckich, a także delegaci Wielkopolskiej Izby Rolniczej i doradcy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. W sumie jest ponad 70 osób.Dziś przed nami jeszcze wiele merytorycznych spotkań, pokaz sortowania i pakowania ogórków, a także moc atrakcji. Będziemy np. wybierać Superogórkowca Roku 2020. Koniecznie śledźcie naszą stronę i profil na Facebooku, by dowiedzieć się komu przypadł ten zaszczytny tytuł.

Na uczestników czekają także dania i przysmaki z ogórków (jak na Dzień Ogórka przystało!). Tak więc wszystko wskazuje na to, że spotkanie znów będzie udane i potrwa do samego wieczora!

Szersza relacja prasowa i filmowa z dzisiejszego spotkania już niedługo pojawi się na łamach naszego portalu. Zapraszamy! A na razie garść zdjęć i film pod galerią.


17. czerwiec 2024 12:23