StoryEditor

Trwają targi TSW! Przyjdź na nasze stoisko K35

12.01.2022., 00:00h

Trwają Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022 w Nadarzynie. Odwiedź nasze stoisko K35!

Dziś i jutro będą się odbywać Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022 w Ptak Warszaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. To wystawa, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób. Podczas minionej edycji targi odwiedziło ponad 16 tys. gości z ponad 25 krajów, którzy w ciągu dwóch dni mogli poznać najnowsze trendy branży ogrodniczej oraz nowości rynkowe z kraju i z zagranicy.

350 wystawców na TSW 2022

Obecnie do udziału w TSW 2022 zgłosiło się ok. 350 firm. Wśród wystawców są zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy. Prezentowane będą maszyny do uprawy i zbioru oraz nawozy, środki ochrony roślin, materiał szkółkarski, nasiona, opakowania, chłodnie, siatki, tyczki, a także inny sprzęt oraz akcesoria niezbędne w produkcji sadowniczej i warzywniczej.


Duża dawka wiedzy. Jakiej tematyce będą poświęcone w tym roku konferencje?

W czasie dwóch dni targowych będzie można wziąć udział w konferencjach tematycznych: truskawkowej, dotyczącej uprawy warzyw polowych, upraw pod osłonami, sadowniczej, dotyczącej przetwórstwa owoców i warzyw oraz ogrodnictwa ekologicznego i zrównoważonego. 

Omówione zostaną m.in. strategie w ochronie truskawek przed chorobami, mniejsza ilość substancji w nowoczesnej uprawie truskawek, rola wapnia i krzemu w budowaniu trwałości owoców.

W części konferencyjnej poświęconej warzywom uczestnicy będą szukać odpowiedzi na pytanie, jak z sukcesem kisić warzywa. Wiele miejsca zostanie poświęcone także polowej uprawie warzyw strączkowych.

 Omówione zostaną także kwestie związane z możliwościami ochrony roślin, spełniającymi założenia Zielonego Ładu.fot. M. Szyperek, R. Lipski

29. maj 2024 17:50