StoryEditor

Udane spotkanie pomidorowe

11.08.2017., 11:07h

Wczoraj, 10 sierpnia odbyło się Spotkanie Pomidorowe zorganizowane przez czasopismo „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie” oraz Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych. Miejscem spotkania był Zakład Doświadczalny Oceny Odmian Śrem Wójtostwo w Śremie, gdzie przygotowano kolekcję 31 odmian pomidora polowego. 

W nocy i nad ranem przez całą Polskę przeszły gwałtowne burze. Nie ominęły one także Śremu – poletka doświadczalne zostały „zalane” przez ulewny deszcz, jednak burze nie wyrządziły strat w uprawach. Burze i ulewy nie odstraszyły również ogrodników z Wielkopolski, uprawiających pomidory, którzy licznie przybyli na spotkanie. Interesujący program, bogata kolekcja odmian i oferta firm towarzyszących, obecność specjalistów z branży i fachowców z dziedziny uprawy roślin, a także liczne atrakcje przygotowane dla uczestników i niepowtarzalna atmosfera spotkania sprawiły, że większość osób była bardzo zadowolona z udziału w wydarzeniu. Imprezę zdecydowanie należy zaliczyć do udanych.

Na polu przedstawiciele firm nasiennych omówili odmiany pomidora polowego. Pokazano znane i cenione standardy oraz nowości wprowadzane na rynek. Ze względu na uczestnictwo wielu firm hodowlano-nasiennych i możliwość obejrzenia w jednym miejscu odmian z ofert różnych hodowców, spotkanie miało unikatowy charakter i było niezwykle cennym źródłem wiedzy dla ogrodników planujących nasadzenia w przyszłym sezonie. Ponadto wiele ciekawych i przydatnych informacji związanych z nawożeniem plantacji przekazał dr Piotr Chohura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po zwiedzeniu kolekcji również nie zabrakło interesujących wydarzeń i atrakcji, o których będziemy pisać na łamach czasopisma „WiOM” oraz na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania!

am

27. marzec 2023 01:32