StoryEditor

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po chińsku

22.11.2017., 11:14h
Marzą Ci się studia II stopnia z podwójnym dyplomowaniem? Chciałbyś poznać tajniki chińskiego projektowania krajobrazu? Interesuje Cię temat technologii stosowanych w ogrodnictwie chińskim? A może jesteś ciekaw, jak w Chinach zarządza się produkcją zwierząt? Podwójnie dyplomowane studia II stopnia na wrocławskiej uczelni rozszerzą Twoje horyzonty… aż do Chin!

Od kilku lat Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu prowadzi rekrutację na kierunek Chińskie i Polskie tradycje w kształtowaniu krajobrazu. Jest to specjalność na studiach II stopnia architektury krajobrazu, na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, na którą przyjmowani są kandydaci z tytułem inżyniera architekta krajobrazu oraz znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (studia prowadzone są w j. angielskim).

Nauka trwa cztery semestry. Pierwszy z nich prowadzony jest w Polsce, zaś w drugim semestrze polscy studenci odbywają praktyki w Chinach, a studenci z Chin - w Polsce. Z kolei trzeci semestr realizowany jest w Changsha w Chinach. Co do czwartego semestru - studenci sami wybierają, gdzie chcą go odbywać – w Hunan Agriculture University of Changsha czy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Studia kończą się uzyskaniem podwójnego (polskiego i chińskiego) dyplomu. Studia na polsko-chińskiej specjalizacji to świetna okazja do zdobycia międzynarodowego doświadczenia, poznania nowej kultury oraz tradycji.

UP we Wrocławiu uruchomił także dwie nowe specjalności podwójnie dyplomowane:

- Advanced Technologies in Chinese and Polish Horticulture - studia II stopnia ogrodnictwa na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym dla kandydatów z tytułem inżyniera ogrodnictwa;

- Animal production management – Chinese and European circumstances – studia II stopnia zootechniki na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt.

Obydwie specjalizacje trwają 4 semestry. Pierwszy semestr prowadzony jest w Polsce dla wszystkich studentów. Drugi semestr jest semestrem, w którym studenci odbywają praktyki. Studenci z Polski odbywają je w Chinach, a studenci z Chin w Polsce. Trzeci semestr realizowany jest w Changsha w Chinach, dla wszystkich studentów. Ostatni, czwarty semestr, studenci odbywają na swoich macierzystych uczelniach, a zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem platformy e-learningowej w Centrum Kształcenia na Odległość w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Jeśli pociąga Cię azjatycka kultura i jesteś pasjonatem przyrody i ogrodnictwa, te studia są dla Ciebie!

03. maj 2024 00:01