StoryEditor

Uzupełnienie konwencjonalnej ochrony roślin

22.03.2022., 00:00h

Firma Corteva ogłosiła rozszerzenie oferty o produkty z serii linii biologicznej, wspierające rozwój i ochronę roślin, a tym samym uzupełniające konwencjonalne rozwiązania.

1 marca 2022 roku firma Corteva, ogłosiła rozszerzenie oferty o serię produktów z linii biologicznej. W ramach portfolio, pod nazwą Corteva biologicals, dostępne będą produkty mikrobiologiczne, nawozy organiczne, biologiczne środki ochrony roślin i preparaty feromonowe. Celem jest wspieranie producentów upraw ogrodniczych w dostosowaniu się do nowych wymagań rynku, w tym Zielonego Ładu.

Uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań

W ofercie znajdują się produkty pochodzenia naturalnego, których celem jest przede wszystkim uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań w ochronie roślin. Będzie to również wsparcie oczekiwań konsumentów w kwestii bezpieczeństwa żywności i realizacji zamierzeń w ramach zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience 2030.

Na rynku polskim, jako pierwsze z serii biologicals, dostępne są preparaty:

  • Utrisha™ N;
  • BlueN® ;
  • Kinsidro™ Grow.

- Produkty z linii biologicznej są odpowiedzią Cortevy na wyzwania, przed jakimi stoi obecnie rolnictwo. Naturalnie poprawiają wigor i zdrowotność roślin, a tym samym zwiększają plon. Wspieramy producentów, oferując im wszystkie dostępne narzędzia i pokazując jak je łączyć w celu uzyskania najlepszych wyników - mówi Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience w Polsce.

- Na całym świecie, szczególnie w Europie, wycofywane są substancje czynne, z których rolnicy korzystali przez ostatnie lata. Aby ochronić uprawy i zapewnić konsumentom bezpieczną żywność, rolnicy będą coraz częściej korzystać z rozwiązań łączących ochronę konwencjonalną z biologiczną. Od rolników wymaga się również ograniczenia stosowania nawozów, aby poprawić jakość wód powierzchniowych i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych – dodaje Szubstarski.

Mniejsza ilość zabiegów – pozytywny wpływ na plonowanie

Preparaty biologiczne stosowane jako uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań, pozwalają zmniejszyć liczbę zabiegów. Wpływają również pozytywnie na plonowanie, poprawiają ekosystem, strukturę gleby oraz wzmacniają różnorodność mikrobiologiczną.
Nawozy z serii biologicals mają działanie biostymulujące, pomagają roślinom pobierać składniki odżywcze, a następnie wykorzystać je w bardziej efektywny sposób. Efektem jest poprawiony metabolizm roślin, zwiększony potencjał plonotwórczy, a także pomagają roślinom lepiej reagować na stresy środowiskowe, takie jak braki wody, wysokie lub niskie temperatury. Biologiczne środki, które zawierają Beauveria bassiana, działają bezpośrednio na szkodniki, lub pośrednio, aktywując naturalnie mechanizmy obronne.
Więcej o preparatach firmy Corteva TUTAJ 

opr. Bernat Patrycja 
źródło: inf. pras. corteva
fot.: inf. pras. corteva

29. maj 2024 17:35