StoryEditor

Webinarium: Sukces w uprawie i ochronie ziemniaka na każdym polu

Zaprzyjaźniona z WiOM redakcja top agrar Polska zaprasza na webinarium dla producentów ziemniaków. Prowadzący to spotkanie redaktorzy będą z ekspertami i praktykami rozmawiać o tym jak odnieść sukces w uprawie ziemniaka.

Ziemniak to niełatwa w uprawie roślina. Nie brakuje jednak chętnych, wprowadzających ją do swoich płodozmianów. Powoli, acz sukcesywnie skutkuje to wzrostem powierzchni uprawy tego gatunku. Aby podpowiedzieć zarówno profesjonalnym, jak i początkującym producentom ziemniaka, jak usprawnić i udoskonalić jego agrotechnikę oraz podyskutować w gronie ekspertów o sytuacji na rynku, organizujemy kolejne już seminarium ziemniaczane 23 lutego, tym razem w formie webinarium. Hasło przewodnie naszego spotkania to:
„Sukces w uprawie i ochronie ziemniaka na każdym polu”.

Zaproszeni przez nas specjaliści opowiedzą, jak udoskonalić produkcję ziemniaka w kluczowych momentach jego wegetacji, począwszy od dobrego przygotowania pola, optymalnego sadzenia i ochrony. Eksperci, którzy będą się dzielić swoją wiedzą, to m.in. dr Jerzy Osowski z IHAR – PIB o. Bonin oraz Max Erath – doradca agrotechniczny z niezależnej firmy doradczej N.U. Agrar.

Tematyka wykładów obejmować będzie zagadnienia, takie jak:

  • Jak dobrze przygotować pole pod ziemniaki? Zalecenia dla różnych typów gleb (Max Erath);
  • Zaraza kontra alternarioza. Strategia zwalczania chorób (dr Jerzy Osowski);
  • Strategia przed-i powschodowa zwalczania chwastów w obliczu wycofywanych substancji czynnych. Jak radzić sobie z samosiewami ziemniaków w uprawach następczych? (Max Erath).
  • Aktualna sytuacja na rynku. Czy jest szansa na wzrost cen ziemniaków? Debata z udziałem przedstawicieli branży
Nie zwlekaj – zapisz się już dzisiaj!
Dla Prenumeratorów top agrar Polska udział w webinarium jest bezpłatny, natomiast dla pozostałych osób koszt uczestnictwa wynosi 100 zł.

Zapisy i program na www.ziemniaki.topagrar.pl.

24. marzec 2023 12:36