StoryEditor

Współpraca polsko-algierska

11.12.2015., 10:13h
Dotarcie z ofertą towarów i usług na rynki wielu państw jest nie lada wyzwaniem. W przypadku Polski i Algierii te bariery są właśnie pokonywane.

Polsko-Algierski Klaster Transferu Produktów, Technologii i Innowacji, to nazwa przedsięwzięcia, które skupia firmy zainteresowane działalnością na rynku algierskim. Współpraca z podmiotami algierskimi może dotyczyć transferu technologii, handlu zagranicznego, a więc importu i eksportu, w tym żywności, wspólnych inwestycji czy realizacji przetargów. 

Nadrzędnym celem klastra jest stworzenie sprawnego systemu obiegu informacji między zainteresowanymi podmiotami. W Polsce powstało biuro przedsięwzięcia, które przyjmuje oferty od polskich firm i stara się je skutecznie przekazywać afrykańskim partnerom poprzez ośrodki zlokalizowane na terytorium Algierii. Do tychże ośrodków trafiają również zapytania ofertowe ze strony firm algierskich, które w dalszej kolejności  są przesyłane do biura w Polsce. W Algierze, na Wystawie Stałej Polskich Produktów prowadzi się promocję, na której można obejrzeć, wypróbować, a nawet posmakować polskich produktów. Organizatorzy przedsięwzięcia planują uruchomić system telekonferencji, który umożliwi zaprezentowanie produktu, przeprowadzenie negocjacji, a w konsekwencji podpisanie kontraktu. Koordynatorem Klastra jest Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej z siedzibą w Puławach.
mk
 

źródło: Polsko-Algierski Klaster Transferu Produktów, Technologii i Innowacji

27. marzec 2023 01:32