StoryEditor

Wypadek w przetwórni owoców. Pracownik z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowany śmigłowcem do szpitala

04.05.2022., 00:00h

W zakładzie przetwórstwa owoców w Klementowicach doszło do poważnego wypadku. 46-letni mężczyzna przetransportowany został śmigłowcem LPR do szpitala.

W województwie lubelskim w Klementowicach w przetwórni owoców doszło do groźnego wypadku. 46-letni pracownik z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Maszyna, która służy do rozdrabniania produktów głęboko mrożonych, wciągnęła mu nogę. Policja bada okoliczności zdarzenia.


„Dziennik Wschodni” podaje, że 29.04.2022 r. służby około godziny 19:00 otrzymały zgłoszenie o wypadku w przetwórni owoców w Klementowicach. Na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, policjanci oraz strażacy. Maszyna wymagała cięcia, a po wydobyciu z niej mężczyzny okazało się, że doznał na tyle poważnych obrażeń, że transportowano go śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie.- Jak wstępnie ustalili policjanci, do wypadku doszło podczas obsługi rozbrylacza do zamrożonych owoców. Maszyna wciągnęła nogę 46-letniego pracownika, mieszkańca gminy Końskowola, który prawdopodobnie chciał przepchnąć zablokowane w urządzeniu owoce-powiedziała, jak cytuje tvn24.pl, podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
Na miejscu zdarzenia pojawili się również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy. Przeprowadzone badania potwierdziły trzeźwy stan pracowników, a okoliczności zdarzenia są teraz badane przez policje.

opr. Bernat Patrycja 
fot: OSP Karmanowice
Źródło: lublin112

29. maj 2024 17:08