StoryEditor

Za każdym warzywem stoi człowiek

03.03.2022., 00:00h

„Moc Polskich Warzyw” to kampania, która z sukcesami realizuje kolejne działania zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety, opartej oczywiście na polskich warzywach. Cykl filmów przybliży konsumentom codzienną pracę rolników oraz wartości, którymi się kierują. 

Właśnie powstał cykl filmów przybliżających konsumentom proces uprawy oraz pracę rodzimych producentów. Poznaj codzienną pracę rolników oraz wartości którymi się kierują. W ramach kampanii poznamy tajniki produkcji pomidorów, papryki, cukinii, bakłażana, pieczarek, czosnku, kapusty, kalafiora i innych – w zasadzie wszystkich najpopularniejszych krajowych warzyw.

- Jednym z celów kampanii informacyjno-promocyjnych realizowanych z Funduszy promocji owoców i warzyw, do których należy projekt Moc Polskich Warzyw jest przekonywanie konsumentów do jakości krajowych produktów rolnych. Doszliśmy do wniosku, że watro pokazać Polakom skąd się biorą dostępne w sklepach polskie warzywa, w jaki sposób powstają, i kto za to odpowiada. Bo za każdym warzywem stoi człowiek – mówi Mirosław Łuska, prezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP - organizacji koordynującej projekt.

- Często przez brak dostatecznej wiedzy lub świadomości nie dokonujemy właściwych wyborów konsumenckich. Zależy nam, grupom producenckim, żeby Polacy odżywiali się zdrowo, a swoją dietę opierali na krajowych warzywach, które są dla nas najbardziej odpowiednie, zdrowe i zwyczajnie pyszne. Pamiętajmy, że zimą mamy dostęp do wielu świeżych polskich warzyw np. kapusty, marchwi, czosnku, a także grzybów – pieczarek czy boczniaków. Polskie warzywa sezonowe są dostępne również w formie przetworów i mrożonek –  dodaje Mirosław Łuska.


Filmy powstałe w ramach kampanii Moc Polskich Warzyw można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube klikając tutaj: MOC POLSKICH WARZYW, oraz na oficjalnej witrynie na Facebooku: FB MOC POLSKICH WARZYW

opr. Bernat Patrycja
Źródło: mat.pras. Moc Polskich Warzyw
Fot: Moc Polskich Warzyw

29. maj 2024 14:25