StoryEditor

Zamówił łącznie 10 ton borówki. Nie chciał zapłacić - skończył z 25 zarzutami

24.08.2022., 00:00h

Dzielnicowi z tomaszowskiej komendy dokonali zatrzymania 36-letniego mężczyzny pochodzącego z Łotwy. Oszukał on 4 osoby, na łączną kwotę 100 tysięcy złotych. Zamawiał znaczne ilości borówki, za które nie płacił. Co mu grozi?

10 ton borówki za ponad 100 tysięcy złotych. Na taką kwotę oszukał 4 osoby, 36-letni obywatel Łotwy, który na portalu skupował borówkę amerykańską. Nie płacił koniec końców za owoce i został schwytany przez dzielnicowych z tomaszowskiej komendy.

25 zarzutów

Mężczyzna usłyszał do tej pory 25 zarzutów oraz został tymczasowo aresztowany, a policjanci ustalają kolejnych poszkodowanych.Cała sprawa toczyła się od lipca tego roku, gdzie 36-latek za pomocą portalu OLX skupował duże ilości borówki amerykańskiej. Sprzedaż swojego towaru zaoferowały cztery osoby. Jedna z powiatu jarosławskiego oraz trzy osoby z powiatu tomaszowskiego.

Mężczyzna po towar przyjeżdżał nawet osobiście, obiecując zapłatę w najbliższym terminie. W konsekwencji mężczyzna zaopatrzył się w 10 ton owoców i nie zapłacił kwoty blisko 100 tysięcy złotych.

 

Sprawa została zgłoszona na policję i tego samego dnia udało się zatrzymać mężczyznę na gorącym uczynku, przy okazji kolejnej transakcji.

Opracowane przez Bernat Patrycje na podstawie: policja.pl – młodszy aspirant Monika Ryczek
Fot: envato.elements poglądowe

22. maj 2024 12:31