StoryEditor

Zapraszamy na webinarium: Rolnictwo ekologiczne - szansa na konkurencyjność i zdrowie konsumentów

20.05.2022., 00:00h

Czy ekologiczna produkcja w gospodarstwie to ciekawa propozycja i alternatywa dla polskich rolników? „Rolnictwo ekologiczne - szansa na konkurencyjność i zdrowie konsumentów” – to tytuł webinarium, które 6 czerwca br. organizuje Polskie Wydawnictwo Rolnicze pod patronatem medialnym m. in. magazynu WiOM Warzywa i Owoce Miękkie i portalu warzywaiowoce.pl.

W obliczu zbliżającego się Zielonego Ładu i rosnącego zainteresowania konsumentów żywnością eko i bio warto wiedzieć na czym polega ekologiczne rolnictwo, w jaki sposób przejść konwersję z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną i z jakimi kosztami oraz procedurami dla rolnika jest to związane.

Podczas naszego webinarium opowiedzą o tym eksperci. Prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska z Zakładu Żywności Ekologicznej SGGW w Warszawie opowie o pozytywnym wpływie produkcji ekologicznej na środowisko naturalne i zdrowie człowieka. Dorota Metera z firmy „Bioekspert” wyjaśni cały proces, który rolnik musi przejść by rozpocząć produkcje ekologiczną w swoim gospodarstwie. Będzie więc sporo informacji o zgłoszeniu, konwersji, kontroli i certyfikacji. Z kolei prof. dr hab. Mariusz Maciejczak, dyrektor Instytutu Ekonomii na SGGW przedstawi korzyści i koszty inwestycji w rolnictwo ekologiczne.

Webinarium poprowadzi Bartłomiej Czekała, redaktor naczelny portali Grupy PWR. Partnerem spotkania jest bank BNP Paribas.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.eko.pwr.agro.pl

Zapraszamy serdecznie - udział bezpłatny!

19. kwiecień 2024 07:17