StoryEditor

Zapraszamy serdecznie na VI Forum Rolników i Agrobiznesu

03.11.2021., 00:00h

Już 23 listopada br. na Sali Ziemi w Poznaniu, w gronie rolników i przedstawicieli agrobiznesu będziemy dyskutować o przyszłości polskiego rolnictwa w regulacjach nowej WPR. Zapraszamy na VI Forum Rolników i Agrobiznesu!

Podczas Forum omawiana będzie konkurencyjność polskiego rolnictwa

Już 23 listopada br. do Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przybędą setki rolników z całej Polski, przedstawicieli organizacji rolniczych i ekspertów branżowych (ze względów bezpieczeństwa ilość miejsc została ograniczona). W panelu głównym Forum pt. „Krajowy plan strategiczny a konkurencyjność polskiego rolnictwa na tle wyzwań dla Europy i świata” prelegentami będą:

  • dr Janusz Wojciechowski, komisarz rolny Komisji Europejskiej,
  • Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier,
  • Antoine Bernet, szef Bayer CropScience w Polsce,
  • Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas,
  • byli ministrowie rolnictwa: Jan Krzysztof Ardanowski, Artur Balazs i Jarosław Kalinowski.

Panel główny poprowadzi Karol Bujoczek, redaktor naczelny „top agrar Polska”.

Czy krajowy plan strategiczny zapewnia rozwój gospodarstw, finansowanie koniecznych zmian w celu dostosowania się do strategii „Od pola do stołu” oraz strategii „Bioróżnorodności, a także konkurencyjność polskiego rolnictwa? O tym, a także o modelach wsparcia i kierunkach rozwoju polskiego rolnictwa wobec wyzwań wspólnego rynku i wyzwań na świecie porozmawiamy na VI Forum już za trzy tygodnie!

Sesje tematyczne VI Forum Rolników i Agrobiznesu

Forum towarzyszyć będzie kilka sesji satelitarnych – tematycznych. W tym roku ich formuła jest inna. Postawiliśmy na debaty, bo dyskusja z ekspertami i praktykami pozwoli na jeszcze uważniejsze przyjrzenie się zagadnieniom.

Uprawa i technika I

Aktywna biologicznie gleba fundamentem bioróżnorodności – jak na polu spełnić wymogi nowej WPR?” – o tym będziemy dyskutować podczas I panelu uprawowo-technicznego. Naszymi ekspertami będą: dr Ute Kropf (Wyższa Szkoła Rolnicza w Kilonii), dr hab. Marta Damszel (UWM Olsztyn), prof. Stanisław Pietr (UP Wrocław), Jan Maciejewski (rolnik), Stanisław Winiarz (rolnik), Artur Kozera (Rapool), Marcin Liszewski (Bayer) i Krzysztof Michalski (Yara Poland).

Uprawa i technika II

W II panelu uprawowo-technicznym mówić będziemy o ochronie roślin w przyszłości. Dyskusja odbędzie się w gronie takich ekspertów, jak: prof. Hansgeorg Schonberger (N.U. Agrar), prof. Roman Kierzek (IOR-PIB w Poznaniu), dr Piotr Zarzycki (główny agronom OHZ Przerzeczyn Zdrój), Cezary Urban (BASF), Artur Szymczak (Kuhn) i Adam Baucza (Terra Nostra).

Świnie

Producenci świń z Polski, ale też całej UE, stoją w obliczu przemian podejścia do technologii utrzymania i żywienia stad oraz leczenia zwierząt. Jak to wpłynie na kondycję naszych rodzimych gospodarstw? Jakie mamy perspektywy na przyszłość? O tym porozmawiamy na VI Forum Rolników i Agrobiznesu z takimi ekspertami, jak: Robert Hoste (Uniwersytet Wageningen), dr Mirosław Welz (GLW), prof. Daniel Korniewicz (LNB), Stanisław Janka (Agrolok), dr Marian Porowski (Przychodnia Weterynaryjna Animal, Pobiedziska), Grzegorz Majchrzak (Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej) i Wojciech Styburski (AgroIntegracja, Kuklinów).

Mleko

Czego oczekuje europejski konsument od producentów mleka, jak konsument i handel definiuje warunki produkcji? O tym podyskutujemy podczas panelu mleko a naszymi ekspertami będą: Frank Feuerriegel (Milchland Niedersachsen), Agnieszka Maliszewska (PIM, COGECA), Wawrzyniec Maziejuk (Stowarzyszenie „Polska Ekologia”), Martin Ziaja (hodowca, OZHB w Opolu), prof. Piotr Wójcik (IZ – PIB w Balicach), Konrad Krupiński (hodowca, WMZHBM), Maciej Pohl (hodowca), Wojciech Pieczewski (Bayer) i Jarosław Iwaniuk (Agrolok).

Nowość – zarządzanie ryzykiem

Zmiany klimatyczne, ryzyko utraty plonów, a także turbulencje na rynkach, wymagają od rolników precyzyjnego zarządzania ryzykiem do utrzymania płynności finansowej w swoich gospodarstwach. O tym porozmawiamy na VI Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu. Naszymi ekspertami będą: dr Jerzy Plewa (Team Europe), prof. Bogdan Chojnicki (UP Poznań), Piotr Walkowski (WIR), Bernard Mycielski (Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA) i Florian Hildebrand (StoneX).

Aby uczestniczyć w Forum, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.forum.topagrar.plOrganizatorem VI Forum Rolników i Agrobiznesu jest redakcja „top agrar Polska”.

21. lipiec 2024 03:07