StoryEditor

Zbieramy wiedzę o zapylaczach!

11.03.2022., 00:00h

Zakład Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa - PIB z siedzibą w Puławach zwraca się do z prośbą o wypełnienie ankiety. Jest to ważny element realizacji badań nad pasiekami i pszczołami na terenie kraju. 

Zakład Pszczelarstwa Instytutu Ogrodnictwa - PIB, stworzył ankietę, która dotyczy fenolofii pszczelarskiej, gospodarki pasiecznej, chorób pszczół i posiadanej wiedzy pszczelarskiej. Dodatkowo zamieszczono również pytania na temat wpływu pandemii COVID-19 na działalność związaną z pszczelarstwem.

Ankieta jest częścią zadania „Monitorowanie fenologiczno-rolniczych warunków stacjonowania pasiek” i jest równocześnie kontynuacją badań prowadzonych w Zakładzie Pszczelnictwa od 1958 roku.

Cel badań

Celem jest obserwowanie zmian w polskim pszczelarstwie, m.in. w kontekście zmian w przyrodzie i rolnictwie związanych z ocieplaniem klimatu.

Ankieta on-line dostępna jest pod adresem https://ankietapszczelarska.pl Ankietę można wypełnić anonimowo, a zajmuje to około 20 minut.

 Zwracamy się również z prośbą do tych pszczelarzy, którzy mają wagi pasieczne, ustawione w pasiece stacjonarnej i chcieliby się podzielić wynikami pomiarów przybytków/ubytków wziątków dobowych. Mogą to być wagi tradycyjne lub elektroniczne.

Osoba do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: mat. pras Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach.
Fot. envatoelements

29. maj 2024 16:20