StoryEditor

ARR gościła chiński rynek hurtowy

20.05.2016., 10:29h
W dniu 17 maja 2016 r. z wizytą w Polsce przebywała delegacja Ogólnochińskiego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych (the China National Agriculture Wholesale Market Association (CAWA)). Delegacji chińskiej towarzyszyli  przedstawiciele polskiej spółki PMT Trading Sp. z o.o., która jako pierwszy podmiot z kapitałem zagranicznym została przyjęta do ww. stowarzyszenia.

Podczas spotkania Łukasz Hołubowski, Prezes ARR przedstawił uczestnikom  specyfikę produkcji rolno-spożywczej w Polsce, polski potencjał eksportowy oraz wskazał możliwości i ograniczenia w handlu artykułami rolno-spożywczymi pomiędzy Polską i Chinami. Ma Zengjun, Prezes Ogólnochińskiego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych przybliżył funkcjonowanie rynku hurtowego w Chinach, podkreślając jego znaczenie - 70-80% sprzedaży produktów rolno-spożywczych odbywa się poprzez rynek hurtowy. Produkty, które dominują w sprzedaży hurtowej to owoce, owoce morza, mięso, żywność przetworzona (w tym alkohole). Korzystanie z tego kanału dystrybucji umożliwia sprzedaż produktów na wielką skalę, co jest istotne z uwagi na ogromne zapotrzebowanie rynku chińskiego. Andrzej Salamon, Prezes Zarządu spółki PMT Trading Sp. z o.o. przedstawił doświadczenia spółki w sprzedaży produktów na rynek chiński poprzez rynki hurtowe. Wskazał również na niewykorzystany potencjał w handlu polsko-chińskim oraz możliwości wzrostu eksportu poprzez wprowadzenie na rynek chiński nowej gamy polskich produktów rolno-spożywczych.
Strona chińska wysoko oceniła polską ofertę eksportową w zakresie produkcji rolno-spożywczej i zapewniła o chęci współpracy z polskimi producentami żywności zainteresowanymi eksportem do Chin.
mka
Źródło: www.arr.gov.pl, zdjęcia: www.arr.gov.pl

21. wrzesień 2023 02:45