StoryEditor

Lidl obniża cenę ziemniaków, by wesprzeć rolników

26.01.2021., 00:00h

Najpierw były krzywe buraki, teraz ziemniaki. Lidl skupił duże ilości ziemniaków od polskich rolników i teraz oferuje je po promocyjnej cenie w swoich sklepach. W ten sposób chce pomóc producentom, którzy w związku z pandemią koronawirusa i dużymi zbiorami mają problemy ze sprzedażą.

Po udanej pomocy panu Mieczysławowi, którego nietypowe buraki już trafiły do sklepów Lidla, przyszedł czas na wsparcie polskich producentów ziemniaków. W związku z pojawiającymi się informacjami w mediach o nadprodukcji tego warzywa, Lidl Polska postanowił odebrać od dostawców nadmiarowe ilości z wyjątkowo obfitych, jesiennych zbiorów. Ziemniaki niemyte sprzedawane luzem będą dostępne na Ryneczku Lidla już od poniedziałku, 25 stycznia, w specjalnie obniżonej cenie sprzedaży 0,99 zł/ kg
 do odwołania.
 
– Wsparcie polskich producentów żywności jest dla nas priorytetem. Ostatnio pomogliśmy panu Mieczysławowi Miszczakowi, od którego kupiliśmy część nietypowych buraków. Teraz skupiamy się na pomocy wszystkim naszym polskim producentom ziemniaków, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z obfitymi jesiennymi zbiorami. Obniżając cenę sprzedaży i odbierając nadmiarowe ilości towaru, wierzymy, że przyczyniamy się do przeciwdziałania marnowaniu żywności, co dla nas, jako odpowiedzialnej społecznie firmy, stanowi jedno z najistotniejszych zadań. Podejmujemy w tym zakresie również wiele innych działań, m.in. współpracujemy z Federacją Polskich Banków Żywności, prowadzimy autorski projekt „Kupuję, nie marnuję”, a także podejmujemy działania doraźne – informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.


ksz, oprac. na podst. LIDL
01. grudzień 2023 07:00