StoryEditorRynki

Rynek wschodni: Sprzedaż ziemniaków w Ukrainie wzrosła o 150%

08.09.2022., 00:00h

Platforma EastFruit Trade przeanalizowała oferty uczestników rynku wschodniego, w których brało udział 14 krajów (nie tylko kraje wschodu). Odnotowano zwiększoną podaż na buraki oraz ziemniaki w Ukrainie, kto jest liderem sprzedaży? Jak kształtują się ceny?

Ukraina liderem ofert na wschodnim rynku

Jak zgłaszają analitycy zmniejszyła się podaż owoców i warzyw z Uzbekistanu, Kazachstanu, Iranu oraz Egiptu. Natomiast został odnotowany wzrost liczby ofert sprzedawców z Kirgistanu, Turcji, Armenii i Holandii. Trzeba podkreślić, że oferty dwóch ostatnich krajów przez jakiś czas nie pojawiały się na platformach sprzedażowych.

Najbardziej aktywne kraje pod względem liczby złożonych ofert w ostatnim tygodniu sierpnia i na początku września: Ukraina, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan i Turcja.

Wschodni rynek owoców: główni sprzedawcy, ceny

Głównymi sprzedawcami jabłek, gruszek czy owoców jagodowych okazały się Ukraina i Uzbekistan.

Najbardziej zwiększyła się podaż na śliwkę. Odnotowano trzykrotny wzrost. Na te owoce pojawiły się również oferty z Kazachstanu i Kirgistanu. Po za śliwką, zwiększoną podaż widać na jabłkach oraz gruszkach. 

Winogrona stołowe oferowane były na platformie EastFruit Trade przez krajów. Najbardziej aktywnym sprzedawcą okazała się Armenia. 
Jeżeli chodzi o spadki, tutaj mniejsze zainteresowanie odnotowano w przypadku nektarynki. W ciągu tygodnia odnotowano...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów WiOM
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
19. maj 2024 10:39