StoryEditor

Folie tunelowe

18.12.2017., 11:17h

Powoli zbliża się nowy sezon uprawy. Producenci uprawiający warzywa w tunelach foliowych mają jeszcze czas na przegląd stanu technicznego obiektów i np. wymiany folii na nową. Firmy obecne na polskim rynku oferują szeroki asortyment folii tunelowych. Jaką folię wybrać? 

Na tegorocznych, jesiennych Dniach Ogrodnika w Gołuchowie, swoje produkty zaprezentowało kilka firm oferujących folie ogrodnicze, w tym te przeznaczone do osłaniania tuneli. Kilka rodzajów folii do pokrycia tuneli, różniących się grubością i sezonowością, zaprezentowano na stoisku firmy Marma.

Firma Center Plast promowała asortyment niemieckich folii tunelowych marki Gardenvit. Oprócz standardowych folii z takimi dodatkami, jak efekt antykondensacyjny, antymgłowy czy termiczny, nowością w ofercie niemieckiego producenta jest folia mleczna o właściwościach rozpraszających światło.

W ekspozycji Zakładu Handlowego Martex można było przyjrzeć się oferowanym przez to przedsiębiorstwo foliom hiszpańskiej firmy Solplast. Jak przekonywał Artur Małecki z firmy Martex, folie te cechują się dobrym przystosowaniem do warunków panujących w Hiszpanii, dzięki czemu wyróżnia je duża odporność na intensywne nasłonecznienie i wytrzymałość na silne wiatry.

Bogaty asortyment folii tunelowych zaprezentowała firma Geo Polska. Jako osłonę do tuneli przeznaczonych do produkcji roślin jagodowych specjaliści z tego przedsiębiorstwa polecali folię  Kritifil 2495 XL produkcji greckiej firmy Plastika Kritis.

Uzupełnieniem oferty osłon tunelowych były listwy mocujące folię do tuneli ogrodniczych, prezentowane na stoisku firmy Profol z Leszna. Ich producent, Bernard Świętek, przedstawił asortyment i różne rodzaje profili, umożliwiających łatwy i szybki montaż oraz demontaż folii z tunelu. Wytwarzane przez niego listwy nadają się do zastosowania we wszystkich rodzajach tuneli.

am

17. czerwiec 2024 13:25