StoryEditor

Cebula zimująca. Odmiany polecane przez firmy hodowlano-nasienne

01.07.2020., 00:00h

Jest jeszcze czas na wysiew cebuli zimującej. Jednak już teraz prezentujemy odmiany dostępne w sezonie 2020/21 polecane przez firmy hodowlano-nasienne. 

BEJO ZADEN

Sibir – odmiana najwcześniejsza. Polecana szczególnie do uprawy pod włókniną na bardzo wczesne zbiory pęczkowe. Cebula ma łagodny, słodki smak. Rośliny o wysokiej tolerancji na wymarzanie. Wiosną szybko podejmują wzrost.

Swift – odmiana plenna, o bardzo dobrej zimotrwałości. Do zbioru i sprzedaży latem oraz w pełni dojrzałych cebul z suchą, żółtą łuską. Możliwe krótkie przechowywanie.

Hielo – odmiana wczesna, o białej łusce. Nadaje się na wczesny zbiór pęczkowy oraz do obierania latem. Jedna z najplenniejszych odmian ozimych.

Electric – odmiana o bardzo dobrej zimotrwałości. Cebule o czerwonofioletowej łusce. Polecana do upraw na zbiory pęczkowe i do obierania.

ENZA ZADEN

Senshyu Yellow (hodowla Takii) – odmiana ustalona, o dużej odporności na niską temperaturę. Szczypior ciemnozielony, wzniesiony. Łuska jasnożółta przylegająca. Zbiory można rozpocząć w maju (ze szczypiorem, w pęczkach), a w lipcu z suchą łuską. Może być przechowywana.

Galatea (hodowla Takii) – odmiana o wysokiej jakości i dużym potencjale plonotwórczym. Cebule okryte złotobrązową łuską są lekko spłaszczone, z cienką szyjką, dobrze okryte. Wielkość cebul jest wyrównana od średniej do dużej, w zależności od sposobu i warunków uprawy.

Cały artykuł przeczytasz w czerwcowym wydaniu miesięcznika "WiOM Warzywa i Owoce miękkie". Sprawdź nasza ofertę!

05. grudzień 2023 13:43