StoryEditor

Kłecki Dzień Ogórka 2021: czym wyróżnia się odmiana ogórka ProScore?

30.07.2021., 00:00h

W Michalczy koło Kłecka w sobotę 17 lipca odbyło się wielkie ogórkobranie, czyli Kłecki Dzień Ogórka. Przybyli na pola plantatorzy ogórka mieli okazję zapoznać się z odmianami z hodowli Nunhems. Jakimi? Obejrzyj film pod artykułem!

Uczestnicy Kłeckiego Dnia Ogórka mieli okazję zobaczyć ściółkowaną czarną folią i fertygowaną 12-ha plantację ogórka gruntowego u jednego z członków GPW Chrobry - Izabeli i Zbigniewa Stajkowskich. W tym roku gospodarze postawili na grubobrodawkową, partenokarpiczną odmianę ProScore z hodowli Nunhems.

- Odmiana ta bardzo dobrze wyszła u jednego z członków GPW Chrobry, więc i myśmy postanowili ją wysiać. Ma bardzo wyrównane i smukłe owoce. Już widzimy, że plon jest dobry. Nasiona są drogie, ale po wyliczeniach, które robiliśmy z kolegą w zeszłym roku, okazało się, że wynik ekonomiczny przy tej odmianie jest dużo wyższy. Nakłady te sama, praca ta sama co w przypadku innych odmian, a jednak zysk dużo wyższy - mówił gospodarz. – mówił gospodarz.

O tej odmianę uczestnicy spotkania mogli na miejscu porozmawiać z przedstawicielem jej producenta – Izabelą Lagierską z firmy Nunhems.

- Odmiana ta daje korzystny wynik finansowy. Charakteryzuje się wolnym tempem przyrostem ogórków i wysokim udziałem małych owoców w masie. Proscore jest odpowiedzią na problemy z brakiem siły roboczej, z trudnymi warunkami pogodowymi, z nakładającym się surowcem i brakiem zbytu – powiedziała  Izabela Lagierska.

Więcej o ofercie firmy Nunhems dowiesz się z filmu!

20. lipiec 2024 22:36