StoryEditor

Kłecki Dzień Ogórka 2021: nowości odmianowe od Bejo

29.07.2021., 00:00h

W Michalczy koło Kłecka w sobotę 17 lipca odbyło się wielkie ogórkobranie, czyli Kłecki Dzień Ogórka. Przybyli na pola plantatorzy ogórka mieli okazję zapoznać się z odmianami z hodowli Bejo. Jakimi? Obejrzyj film pod artykułem!

Podczas Kłeckiego Dnia Ogórka prezentacji czterech odmian dokonała firma Bejo: dwie odmiany już znajdują się w handlu, a dwie są jeszcze testowane. 

Jednym ze znanych i cenionych wśród plantatorów jest ogórek Atik. To odmiana partenokarpiczna z wysoką odpornością na mączniaka rzekomego i na choroby bakteryjne. Polecana jest do uprawy ekologicznej.

- Okres wegetacji wynosi ok 57 dni. Ma ładną brodawkę i wybarwienie. Jej pokrój pozwala na szybkie zregenerowanie – zaznaczył Jakub Gęsicki z firmy Bejo.  

Drugą prezentowaną przez Bejo odmianą jest Amarok. To również ogórek partenokarpiczny, który daje wysokiej jakości twarde owoce. 

- Owoce są delikatniej ciemniejsze od Atika i nadają się do konserwowania, jak i do kiszenia. Po zakiszeniu spokojnie wytrzyma do końca lutego - powiedział Gęsicki.

Kolejne dwie odmiany: 3490 i 3396 są w fazie testu. Cechują się bardzo krótkimi międzywęźlami i wysoką zdrowotnością pod kątem chorób grzybowych i wirusowych.

Więcej o ofercie Bejo dowiesz się z filmu!

21. lipiec 2024 02:22