StoryEditor

Kłecki Dzień Ogórka 2021: zalety foli biodegradowalnej i skuteczna ochrona ogórka

26.07.2021., 00:00h

W Michalczy koło Kłecka w sobotę 17 lipca odbyło się wielkie ogórkobranie, czyli Kłecki Dzień Ogórka. Przybyli na pola plantatorzy ogórka mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami firmy BASF, dedykowanymi tej uprawie. Jakimi? Obejrzyj film pod artykułem!

Podczas Kłeckiego Dnia Ogórka BASF zaprezentował biodegradowalną folię ściółkującą ecovio M. Jej zastosowanie w uprawie ogórka pozwala na obniżenie kosztów związanych ze zbiorem i utylizacją.

 - Producenci warzyw po zakończeniu zbiorów nie muszą zbierać folii z pola. Można ją stalerzować, bo ulega biodegradacji w glebie. Więc tak naprawdę na etapie rozkładania foli rolnicy kończą prace z nią związane. Firma BASF gwarantuje pełną biodegradowalność i brak pozostałości mikroplastiku w glebie – wyjaśniał Maciej Wita, doradca agronomiczny BASF.

Z kolei z palety środków ochrony roślin w uprawie ogórka gruntowego Wita polecił Cabrio Duo, oparty o piraklostrobinę i dimetomorf. Fundicyd ten daje dobre rezultaty w walce z mączniakiem rzekomym.

Zaprezentował też nowe rozwiązanie - fugicyd Dagonis, który dzięki połączeniu sił dwóch skutecznych substancji czynnych (difenokonazol i fluksapyroksad) zwalcza alternarię i choroby powodowane grzyby z rodzaju Didymella i Mycosphaerella.

Więcej o ofercie BASF dowiesz się z filmu!

19. czerwiec 2024 22:47