StoryEditor

Nawadnianie kalafiora i brokuła. Jak poprawić wydajność podlewania?

11.08.2021., 00:00h

27 lipca w Błocie k. Bruków Unisławskich odbyło się spotkanie brokułowo-kalafiorowe z przetwórnią Greenyard Frozen Polska, organizowane przez Naszą Redakcję. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie nawadniania roślin. Obejrzyj film pod artykułem!

Podczas naszego spotkania brokułowo-kalafiorowego producent profesjonalnych systemów nawadniania i nawożenia, firma Ha Dwa O z Gniezna zaprezentowała producentom brokułu i kalafiora polietylenowe rurociągi podziemne rozprowadzające wodę do deszczowni szpulowych. 

- W uprawie kalafiora i brokuła nawadnia się głównie deszczowniami szpulowymi, więc tym producentom polecamy rurociągi rozprowadzające wodę do deszczowni szpulowych. Są one polietylenowe. Gładka powierzchnia wewnętrzna tych rur minimalizuje opory przepływu wody, a to wpływa na dłuższy okres użytkowania - wyjaśniał Patryk Ziółkowski z firmy Ha Dwa O.

Producentom brokułu i kalafiora firma poleca także elastyczne węże przesyłowe, złączki skręcane do tych rurociągów, złączki zgrzewane, węże strażackie, złącza hydrantowe i deszczownie przenośne.

Więcej o systemach nawodnienia Ha Dwa O dowiesz się z filmu!

16. lipiec 2024 17:20