StoryEditor

Nowe odmiany brokułów od Seminis

06.08.2021., 00:00h

27 lipca w Błocie k. Bruków Unisławskich odbyło się spotkanie brokułowo-kalafiorowe z przetwórnią Greenyard Frozen Polska, organizowane przez Naszą Redakcję. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się m.in. z ofertą wiodących firm nasiennych. Paletę najnowszych odmian przedstawił Piotr Dutkowski z Seminis. Obejrzyj film pod artykułem!

Seminis zaprezentował nową odmianę brokułu z konceptu Highrise (czyli wysoko wyniesionego) – Andresia.

– Odmiana ta ma różę wyniesioną wysoko. Co to daje? Przede wszystkim lepsze przewietrzenie róży, czyli mniejszy problem z chorobami. Poza tym zbiór takich odmian jest łatwiejszy – zaznaczył Piotr Dutkowski, Dział Rozwoju Produktu Seminis.

Seminis przedstawił także odmianę brokułu SV1002BL, która tworzy ciężkie, zbite róże z przeznaczeniem na rynek warzyw świeżych oraz do przemysłu przetwórczego. 

– To odmiana o wyniesionej róży, ciemnym kolorze, która dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. W tym sezonie widzimy, że róża nie przerosła liśćmi – mówił Dutkowski.

Z racji wczesności plantatorzy brokułu cenią odmianę SV3277BL (d. Lord). Tworzy ciężkie, wypukłe róże, barwy ciemnozielonej z drobnymi pączkami.

Zobacz film!

21. lipiec 2024 02:55