StoryEditor

PNOS Ożarów Mazowiecki dystrybutorem Fito Semillas

18.01.2021., 00:00h

Firma PNOS po pozytywnych wynikach testów, przeprowadzonych w 2020 r. u profesjonalnych ogrodników, podpisała umowę o wyłączności na dystrybucję nasion firmy Fito Semillas na terenie Polski od sezonu 2020/2021.

Fito Semillas to hiszpańska firma hodowlano-nasienna, której początki sięgają XIX wieku. Nasiona jej odmian są sprzedawane w wielu krajach w Unii Europejskiej i na czterech kontynentach poza Europą. W Polsce istnieje od 20 lat.

Wdraża wiele atrakcyjnych odmian, najbardziej znana jest z odmiany bakłażana Barcelona, chętnie uprawianego przez licznych polskich producentów.

Wśród innych gatunków, dzięki którym Fito Semillas jest postrzegana na rynku profesjonalnym, wymienić można cukinię Brilance, pomidor pod osłony uprawiany w rejonie Kalisza, Krakowa, Grudziądza, ogórek pod osłony – uprawiany w okolicy Kalisza, Radomia, Krakowa i Grudziądza. Dużą rolę na rynku mają papryki w typie blok. Chętnie sadzone są w rejonie Potworowa, Klwowa i Krakowa. 

Firma PNOS po pozytywnych wynikach testów, przeprowadzonych w 2020 r. u profesjonalnych ogrodników, podpisała umowę o wyłączności na dystrybucję na terenie Polski od sezonu 2020/2021. Obserwując wegetację odmian tej hodowli, można je rekomendować producentom, szukającym warzyw dobrej i bardzo dobrej jakości do sprzedaży na rynku warzyw świeżych oraz do przemysłu przetwórczego.


05. grudzień 2023 22:34