StoryEditor

Sałata pod osłonami

21.05.2018., 11:28h
W Rajszewie koło Warszawy 18 maja firma Enza Zaden oraz Grupa Mularski zorganizowały spotkanie dla okolicznych producentów sałaty pod osłonami.

W gospodarstwie Jadwigi i Jarosława Dąbrowskich w szklarniach oraz tunelach można było obejrzeć sałatę masłową Stretcha F1. Od 2 lat jest uprawiana na zbiór wiosną. To odmiana bardzo wyrównana. Gospodarz sadzi ją w zagęszczeniu 20 x 22 cm.
Tworzy jasne i delikatne liście. Zawiązuje zwartą główkę. Jej podstawa jest szeroka z dużą rozetą liściową. Lobetina F1 to nowa odmiana do zbioru latem. Dobrze znosi upały. – W porównaniu do Stretchy rośnie wolniej, ma ciemniejsze i delikatnie grubsze liście. Nie zawiązuje główki – mówił Piotr Pietrzak.
W tym sezonie na próbę część rozsady sałaty zamówiono w Gospodarstwie Ogrodniczym T. Mularski. Do jej produkcji stosuje się tylko nasiona otoczkowane, co poprawia wyrównanie roślin. Dwukrotnie podawany jest preparat zawierający grzyba Trichoderma. W skrzynce mieści się około 150 sztuk rozsady w kostkach o wymiarach 4 x 4 cm x 4 cm.

Foto: Szyperek
29. luty 2024 08:46