StoryEditor

Selery i kapusty od Rol Spec. FILM

16.10.2020., 00:00h

We wrześniu w Hodowli Roślin Kalinowa odbyło się Spotkanie Selerowo-Kapuściane organizowane przez Naszą Redakcję. Swoje selery i kapusty zaprezentowała m.in. firma Rol Spec, która jest oficjalnym dystrybutorem marki Novisem, NONGWOO BIO i Cora Seeds.

Marcin Wieczyński, przedstawiciel firmy Rol Spec zaprezentował uczestnikom spotkania dwie odmiany selera z holenderskiej hodowli NOVISEM – Calgary F1 i Alpha. Obie mają uniwersalne zastosowanie – nadają się do uprawy z przeznaczeniem na świeży rynek jak i dla przemysłu.

Calgary F1
charakteryzuje się szybkim tempem wzrostu. Posiada okrągły, gładki, biały korzeń z ciemnozielonymi wzniesionymi liśćmi. Nadaje się na pęczki jak i do produkcji dużych bulw. Zgrubienie korzeniowe nie ma pustych przestrzeni. Odmiana zalecana jest do wysadzeń na miejsce stałe po 15 maja. 

Alpha
to odmiana ustalona, tolerancyjna na wybijanie w pędy kwiatowe. Odmiana przeznaczona do wczesnych nasadzeń. 

Uczestnicy spotkania mogli także zapoznać się z wczesnymi kapustami oferowanymi przez Rol Spec: Gaja F1 i Baggins F1. Obie pochodzą z firmy nasiennej NONGWOO BIO.

Gaja F1
o 60-65 dniach wegetacji, tworzy duże i okrągłe główki 1,5–2,5 kg o ciemnozielonych liściach, jest osadzona na wysokiej „nodze” i odporna na pękanie. Z kolei Baggins F1, bardzo wczesna odmiana o 45-55 dniach wegetacji, wytwarza główki o masie 1-1,5 kg.

Więcej o odmianach polecanych przez Rol Spec dowiecie się z filmu.
27. marzec 2023 12:46