StoryEditor

Skuteczne nawożenie cebuli na przykładzie plantacji w Wielkopolsce

06.08.2021., 00:00h

Jakie są wymagania pokarmowe i potrzeby nawozowe cebuli? Podczas Wielkopolskiego Dnia Cebuli w Gieczu eksperci ds. nawożenia omówili te kwestie na przykładzie plantacji Dariusza Kaźmieczaka. Obejrzyj film pod artykułem!

Miedź systemiczna podawana doglebowo

Na pokazowej plantacji Pana Dariusza Kazimierczaka testowano nawóz z 6% zawartością miedzi, który w odróżnieniu od tradycyjnych produktów miedziowych, wchłaniany jest przez korzenie.
Na plantacji w Gieczu zastosowano także nawóz fosforowo potasowym, o dużym stężeniu tych składników. Dodatkowo dodano substancje błonotwórcze, mają na celu wysuszenie powierzchni liści i strzępek grzybni z liścia. 

Nawozy bezpieczne dla roślin i środowiska 

Podczas Dnia cebuli w Gierczu można było zobaczyć także preparaty bezpieczne dla roślin i środowiska. Wśród środków znajdziemy kwasy humusowe, preparaty bakteryjne. Jednym z takich produktów jest induktor odporności  dla warzyw i upraw sadowniczych. Charakterystyczną zaletą nawozów mikroelementowych jest ich żelowa forma, co ułatwia przyswajalność przez rośliny. To paleta produktów skierowana do producentów cebuli. 

Zobacz, jakie były efekty ich stosowania. Które produkty mogą pomóc w uprawie? Jak i kiedy je stosować? Co dają preparaty bakteryjne w uprawie cebuli?

Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Anna Ambroszczyk z firmy Agrarius oraz Przemysław Zarembski i Sławomir Sońta z firmy Symbioz.

Zobacz film!

 

19. czerwiec 2024 23:23