StoryEditor

Trwa seminarium "Innowacje dla oszczędności w uprawach pod osłonami". Oglądaj na żywo

24.02.2021., 00:00h

Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęło się nasze pierwsze spotkanie dotyczące upraw szklarniowych – Innowacje dla oszczędności w uprawach pod osłonami. Zapraszamy do oglądania na żywo!

Trwa seminarium "Innowacje dla oszczędności w uprawach pod osłonami". Wraz z Przedsiębiorstwem Produkcji Ogrodniczej Siechnice Sp. z o.o. zapraszamy Państwa do oglądania spotkania na żywo!

Citronex i należące do niego Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej „Siechnice” to największe i najnowocześniejsze przedsiębiorstwo ogrodnicze w Polsce. Ogromne szklarnie stoją nie tylko w Siechnicach, ale także w Bogatyni i Ryczywole. Inwestycja w tej ostatniej lokalizacji ma być zakończona w IV kwartale br. Łącznie zajmują ponad 77 ha, na których uprawiane są pomidory i ogórki. Podczas naszego seminarium dowiecie się, jakie PPO Siechnice wprowadzają rozwiązania dla oszczędności,

Z kolei prof. Jadwiga Treder z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach porówna plonowanie (wysokość, jakość plonu) pomidora doświetlanego lampami sodowymi HPS i ledowymi oraz kombinacją HPS + LED. Wspomni także o oświetlaniu tradycyjnych (HPS) i ledowych w uprawie sałaty w rynnach przepływowych.

Natomiast Luiza Dawidowicz, UPP, opowie o aktywnej cieplarnii BBBLS, działającej w ścisłym związku z biogazownią, jako przykład produkcji pomidora w obiegu zamkniętym w obiekcie w Rygg Industrial Park w norweskim Sem niedaleko Tønsberg.

O technicznych i ekonomicznych aspektach zamkniętych obiegów pożywki na przykładzie uprawy pomidora na wełnie mineralnej opowie Ryszard Łukowicz z Adviser.

Ofertę odmian warzyw do produkcji przyspieszonej pod osłonami z hodowli Semillas Fito, ZKI i Moravoseeds przedstawi Dariusz Kacprzak z PNOS Ożarów Mazowiecki. 
 
Poruszymy także kwestię skutecznego zwalczania szkodników w uprawach pod osłonami. W tej kwestii głos zabierze Arkadiusz Sławiński z UPL Polska. 
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań prelegentom.

Oglądaj na żywo!27. marzec 2023 19:22