StoryEditor

Trwa seminarium "Warzywa z Bronisz". Oglądaj na żywo!

27.01.2021., 00:00h

Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęło się seminarium WiOM z Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynkiem Hurtowym w Broniszach: Warzywa z Bronisz – zdrowe, bezpieczne, certyfikowane. Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji na żywo na FB lub pod artykułem!

Nowoczesny rynek hurtowy i możliwości współpracy z rolnikami przedstawi prezes Rynku Hurtowego w Broniszach Janusz Byliński. Spółka od 25 lat jest najważniejszym ogniwem tradycyjnego kanału dystrybucji warzyw, owoców i z powodzeniem wywiązuje się ze swego najważniejszego zadania -  zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej, województwa mazowieckiego i województw ościennych w świeże owoce i warzywa w myśl zasady  „prosto z pola na stół”. Szacunkowa roczna sprzedaż owoców i warzyw na Rynku to prawie 1.200.000 ton. Obroty wzrastają szczególnie w sezonie owoców miękkich oraz w okresach przedświątecznych, kiedy na Rynek wjeżdża nawet do  5 tys. pojazdów dziennie. 

Z kolei Anna Kaszewiak reprezentująca rynek w Broniszach zdradzi nam 7 grzechów głównych operatorów żywności, z których trzeba się spowiadać m.in. przed sanepidem.

Natomiast Krzysztof Karpa, dyrektor Biura Administracji Rynku w Broniszach wyjaśni, jak Rynek radzi sobie z resztkami roślinnymi.

W naszym studiu gościmy też prof. Jolantę Kowalską z Instytutu Ochrony Roślin, która zaprezentuje ekologiczne środki ochrony roślin jako uzupełnienie chemicznej metody ochrony warzyw.

O minimalizacji pozostałości środków ochrony roślin opowie natomiast Arkadiusz Sławiński z firmy UPL, głównego partnera seminarium.

Magdalena Sobocińska – ekspert ds. oceny skuteczności środków ochrony roślin nakreśli drogę do rejestracji środka ochrony roślin.

Producentów warzyw, a szczególnie tych produkujących odpady biologiczne (obieralnie warzyw, producenci włoszczyzny, itd.) powinno zainteresować wystąpienie Sławomira Gacki z firmy Probiotics, który nauczy nas, jak z odpadów zrobić „złoto“. Okazuje się, że można zagospodarować resztki korzystając z probiotechnologii, czyli naturalnej technologii opierającej się na kompozycjach pożytecznych mikroorganizmów  i innych naturalnych komponentach. 

Zapraszamy do oglądania! 
29. luty 2024 12:00