StoryEditor

Z wizytą w firmie rozsadowej Wiesława Dobieckiego

14.06.2021., 00:00h

W rozsadowym biznesie gorący czas, tym gorętszy, że wysyłki spiętrzyły się w wyniku długotrwałych chłodów i podtopień pól. W pierwszym tygodniu maja zaglądamy do firmy rozsadowej Wiesława Dobieckiego, działającej w Brudzewie (gmina Blizanów, powiat kaliski, Wielkopolska).

Tylko przypadek sprawił, że udało się zastać właściciela firmy – Wiesława Dobieckiego, który w ostatnim czasie wciąż jest w drodze. Chwila spędzona w biurze potwierdziła sprzyjającą nasadzeniom pogodę za oknem – niekończące się telefony, potwierdzenia odbiorów rozsady i wizyty rolników, bezskutecznie szukających rozsad bez wcześniejszego zamówienia.

Siódmego maja w Brudzewie

Zwykle 8–10 lutego trwa ekspedycja rozsad warzyw kapustnych do sadzenia pod folią. Od 25 marca do 10 kwietnia w ofercie gospodarstwa jest rozsada kalafiora wczesnego, od maja do początku lipca – kalafiora przeznaczonego do przetwórstwa. Brokuły są dostępne od kwietnia do końca lipca. Od marca do początku lipca w Brudzewie można nabyć rozsadę wszystkich kapust, przeznaczonych na rynek warzyw świeżych i do przechowywania.
Por jest gotowy do odbioru od połowy maja do połowy czerwca, seler (z nasion podkiełkowanych) od połowy kwietnia do początku czerwca, sałaty (możliwość sadzenia przez cały sezon) od kwietnia do sierpnia.
14. kwiecień 2024 22:34