StoryEditor

Jaka będzie pogoda w 2020 roku?

14.01.2020., 12:16h

Za nami dwa lata suszy i niedoborów wody, chociaż były też w Polsce takie rejony, gdzie ulewne deszcze spowodowały lokalne podtopienia. Generalnie jednak obawiamy się tego, co przyniesie nam pogoda w 2020 roku. Wszyscy chcielibyśmy, aby był to umiarkowany rok pod względem pogody i optymalny pod względem opadów atmosferycznych. Czy tak się stanie?

Zasadniczo prognozowanie pogody na cały rok jest niemal niemożliwe, ponieważ istnieje tyle zmiennych czynników, które wywierają presję na kształtowanie się wyżów i niżów na całym globie. Niemniej jednak od lat prowadzone przez naukowców obserwacje pozwalają stwierdzić, iż istnieją spore analogie pomiędzy przebiegiem pogody w poszczególnych latach, co pozwala na stwierdzenie pewnej powtarzalności pogody.

Prognoza pogody na seminariach uprawowych top agrar Polska

Wszyscy uczestnicy naszych seminariów uprawowych mają okazję zapoznać się w ostatniej części prelekcji z prognozą pogody dla poszczególnych regionów Polski, którą opracowuje i przedstawia nasz uprawowy ekspert prof. dr Hansgeorg Schonberger z N.U. Agrar. Analizując przebieg prognozy pogody w poszczególnych regionach określa on w jaki sposób może się kształtować zakres temperatur, liczba opadów atmosferycznych oraz pojawianie się gwałtownych zjawisk pogodowych. Zdaniem naszego eksperta rok 2020 będzie podobny w przebiegu pogody do roku 1978. Co to oznacza konkretnie? Spójrzmy na prognozę dla poszczególnych regionów Polski.

Czytaj dalej na www.topagrar.pl

15. lipiec 2024 10:55