StoryEditor

Saletrosan 26 dobry dla kapustnych

24.11.2016., 10:51h
Saletrosan 26 oprócz azotu zawiera również szybko działającą siarkę siarczanową. Pozwala ona na efektywniejsze wykorzystanie plonotwórczego azotu. Producent nawozu, Grupa Azoty, poleca go m.in. w uprawie roślin kapustnych.

Nawóz jest sprzedawany w postaci granul o wielkości 2-6 mm. W swoim składzie zawiera dwie formy azotu. Wolniej działającą amonową (19%), która wspomaga pobieranie fosforu, siarki i boru oraz azotanową (7%), która działa szybko i zwiększa pobranie potasu, magnezu i wapnia. Oprócz nich w Saletrosanie znajduje się siarka siarczanowa (13%), łatwo przyswajalna dla roślin. Wpływa ona na efektywne wykorzystanie azotu, przyczynia się do wzrostu tolerancji roślin na niskie temperatury i niedobór wody. Właściwe odżywienie siarką zwiększa również odporność roślin na choroby. 

Nawóz zawiera siarkę siarczanową, którą rośliny mogą szybko pobrać z roztworu glebowego w postaci jonu siarczanowego. Nie jest to możliwe w przypadku stosowania siarki elementarnej, która potrzebuje czasu by przejść do formy siarczanowej. Producent poleca stosowanie nawozu wiosną. 

06. czerwiec 2023 17:57