StoryEditor

Mszyca w ogórkach, jakie środki można stosować?

07.07.2016., 10:34h
Przedwczoraj pisaliśmy o mszycy atakującej ogórki. Dziś przedstawiamy jedyny środek, które zgodnie z prawem można stosować na plantacjach ogórka, by chronić je przed mszycami. Sprawdź o jakim preparacie mowa.

Do zwalczania mszyc w polowej uprawie ogórka, zgodnie z aktualnym Programem Ochrony Roślin Warzywnych, można stosować tylko jeden środek, Emulpar‘ 940 EC.

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest lustracja pola. Jeśli na spodniej stronie liści 10% roślin wykryjemy pojedyncze kolonie mszyc jest to znak, że trzeba wykonać zabieg.

Gatunków mszyc jest niezliczona liczba. Na ogórkach spotkamy się jednak z dwoma z nich:

  • mszyca ogórkowa (Aphis gossypi) - osobniki mogą być ciemne lub jasne
  • mszyca brzoskwiniowa (Myzus persicae) - osobniki są zielone lub jasnożółte

Mszyce są szczególnie groźne w początkowym okresie rozwoju roślin.

Emulpar 940 EC jest produktem pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego. Koncentrat jest przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy. Stosować go można w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół.

Pokrywa szkodniki cienką, lepką powłoką, która utrudnia oddychanie i poruszanie się, co w rezultacie prowadzi do ich śmierci. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości roślin o zwiększonej odporności na choroby grzybowe. Emulpar 940 EC nie jest środkiem ochrony roślin. Nie posiada okresu karencji.

Emulpar‘ 940 EC można również stosować przeciwko:

  • mszycom
  • przędziorkom
  • wciornastkom (ogranicza ich liczebność)
  • mączlikowi szklarniowemu (ogranicza jego liczebność)
23. marzec 2023 00:03