StoryEditor

Platforma Sygnalizacji Agrofagów

04.10.2016., 10:44h
Powstaje Platforma Sygnalizacji Agrofagów, którą współtworzy Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Znajdą się tam m.in. atlasy chorób i szkodników roślin ogrodniczych.

Jak podaje IOR na swojej stronie uruchomiona została „Platforma Sygnalizacji Agrofagów”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników i doradców rolniczych opracowano i uruchomiono „Platformę Sygnalizacji Agrofagów”. Narzędzie umożliwia wszystkim zainteresowanym szeroką i spójną współpracę w obszarze ochrony roślin.

Na stronie znajdziemy takie informacje jak: wyniki sygnalizacji agrofagów, metodyki monitorowania i sygnalizacji agrofagów, funkcjonalność systemów wspomagania decyzji w ochronie roślin, metodyki integrowanej ochrony najważniejszych roślin uprawnych, warzywnych, sadowniczych i przemysłowych, metodyki integrowanej produkcji roślin, internetowe programy i zalecenia ochrony roślin w tym dotyczące rolnictwa ekologicznego, wyszukiwarki środków ochrony roślin i ich etykiet.

Na razie jednak nie wszystkie elementy są gotowe. Na tę chwilę nie można jeszcze skorzystać np. z atlasu chorób i szkodników roślin ogrodniczych. Strona jest jednak bardzo kompleksowa, można z niej przejść do wielu innych stron związanych z tematyka ochrony roślin. Gdy wszystkie podstrony będą aktywne i rozbudowane będzie dobrym, a jednocześnie bardzo wygodnym narzędziem pracy dla rolników i ogrodników. 

Platforma Sygnalizacji Agrofagów – http://www.agrofagi.com.pl

22. maj 2024 13:07