StoryEditor

Pomidor, papryka i oberżyna - Nowość na mączlika i wciornastka!

31.05.2022., 00:00h

Futureco NoFly WG to nazwa nowego produktu oferowanego przez firmę Koppert. Produkt specjalizuje się w zwalczaniu mączlika i wciornastków, które od zawsze były dużym zagrożeniem upraw.

Mączliki i wciornastki mają nowego wroga. Biofungicyd firmy Kopper o nazwie Futureco NoFly WP.

Idealne narzędzie w integrowanej ochronie roślin

Futureco NoFly WP to narzędzie pozwalające na pozbycie się dwóch szkodników mączlika oraz wciornastków. Stosując jeden preparat na dwa zagrożenia, idealnie wpisujemy się w integrowaną ochronę roślin.

Czym charakteryzuje się nowość firmy Koppert?

Futureco NoFly WP to biologiczny środek owadobójczy z zarodnikami grzyba Paecilomyces fumosoroseus szczepu FE9901. Produkt jest insektycydem biologicznym w postaci proszku do sporządzania zawiesiny wodnej (WP). Składnik aktywny w produkcie to 18% Paecilomyces fumosoroseus występujący naturalnie w środowisku przyrodniczym entomopatogeniczny grzyb. Jego stężenie wynosi 2,0x109 jtk/g.Jak aplikować, aby mieć pewność działania?

Produkt należy stosować po zaobserwowaniu pierwszych objawów obecności szkodników. Skuteczność wykazuje na poziomie ograniczenia liczebności szkodnika, nie powoduje natomiast natychmiastowej redukcji, a sukcesywne obniżanie jego ilości. Zaleca się, aby aplikację przeprowadzić co 5-7 dni 4 razy.

Ważne informacje!

  • Kompatybilny pestycyd chemiczny może być również zastosowany, aby zredukować ilość oprysków. Firma Koppert zaleca jednak wyłączenie siarki na 3 dni przed i 3 dni po aplikacji Futureco NoFly WP.
  • Aplikacja powinna być zrobiona natychmiast po podlaniu lub nawadnianiu, jeżeli wilgotność jest niższa niż optymalna. Optymalna wilgotność dla wzrostu szczepu FE9901 wynosi 50% lub więcej.
  • pH: Produkt jest niewrażliwy na zakresy pH od 4,0-9,0.
  • Wrażliwość na UV: Zarodniki NoFly WP™ są wrażliwe na promieniowanie UV. Produkt należy używać wczesnym rankiem lub wieczorem, aby zapobiec degradacji.
  • Ważne: Produktu nie zaleca się aplikować poprzez zamgławianie na ciepło.
  • Produkt jest kompatybilny z innymi środkami owadobójczymi i grzybobójczymi (IPM).
  • Sposób jego działania nie zagraża pożytecznym organizmom zawartym w produktach Koppert, dzięki czemu mogą być stosowane w jednym czasie.
  • Aplikować można go nawet w trakcie zbiorów, ponieważ nie zostawia pozostałości.
  • Opakowanie oraz przechowywanie: Futureco NoFly WP jest dostępny w opakowaniu o gramaturze 1kg w postaci proszku.18 miesięcy w 4ºC 6 miesięcy w 25ºC.

Źródło: Koppert

19. maj 2024 10:17