StoryEditor

Kombajny do zbioru kukurydzy na świeży rynek – Firma Agrowiec

14.09.2022., 00:00h

W miejscowości Radziejów wraz z Grupą Producentów Owoców i Warzyw „WARPOL” zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego mogliśmy dokładnie zapoznać się z tematyką dotyczącą kukurydzy cukrowej. W tym o precyzji i delikatności, jaką trzeba zachować przy zbiorze na świeży rynek. Takie rozwiązanie zapewniają kombajny od firmy Agrowiec.

Firma Agrowiec działalność na terenie Polski rozpoczęła, reprezentując firma Ploeger, Oxbo oraz PMC Haryesters. Agrowiec zajmuje się zaopatrzeniem Przetwórni Warzyw oraz producentów rolnych w nowoczesną technikę rolniczą, między innymi do zbioru kukurydzy cukrowej, czy to na przetwórstwo, czy na świeży rynek, tutaj liczy się precyzja i delikatność.


- Nasze kombajny to samojezdne duże maszyny, 6 rzędowe. Przy zbiorze, że nie zapomnijmy, że jest to produkt na świeży rynek. Kolba jest świeża i trzeba ją delikatnie zebrać – mówi Remigiusz Weżgowiec, właściciel.

Zebrane w sposób nieostrożny kolby, mogą mieć uszkodzone ziarno, przez co nie będą się nadawały do przetwórni, czy na tacki. Firma Agrowiec w ofercie posiada również maszyny jednorzędowe ciągane, jednak warto zwrócić uwagę na to samojezdne, chociażby ze względu na pogłębiający się problem z ludźmi do pracy.

Więcej w naszym filmie! Zapraszamy!

29. maj 2024 07:43