StoryEditor

Redukcja czasu pracy oraz kosztów – Rolka od firmy Czajkowski!

27.09.2022., 00:00h

5 września spotkaliśmy się na polu u Pana Andrzeja Nowińskiego w Skalmierowicach k. Gniewkowa, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z odmianami cebuli, uprawianej bez orki, o której opowiadał sam gospodarz. Mogliśmy się również zapoznać z asortymentem firmy Czajkowski Maszyny Sp. z o.o., o którym opowiadał Szymon Błaszkiewicz.

- Nazywam się Szymon Błaszkiewicz, reprezentuję firmę Czajkowski Maszyny Sp. z o.o. Mieścimy się w miejscowości Sokołowo i zajmujemy się produkcją agregatów i przystawek siewnych do uprawy pasowej. Prezentujemy akurat tutaj model STK 300 – mówi Szymon Błaszkiewicz.

Maszyna ma wiele możliwości, w zależności od rozstawienia i podczepienia np. siewnika punktowego dowolnego producenta, możemy dopasować ją pod swoją uprawę i wykorzystać ją od zbóż po uprawę buraka cukrowego.

- Prezentowany model posiada zbiornik dwukomorowy o łącznej pojemności 2400 l. Ma możliwość wysiewu jednego nawozu podczas pracy z naszą przystawką, bądź też dwóch nawozów podczas pracy z przystawką punktową. Nawozy oczywiście możemy wysiewać w 2 oddzielnych dawkach.


Co o nowościach?

- Naszą nowością jest w tym roku prezentowana tutaj, tak zwana Rolka model 180. Jest to urządzenie dedykowane do zmiany kierunku prowadzenia węża nawadniającego, czyli w praktyce oznacza to, że nie mamy konieczności nawadniania danej plantacji w linii prostej. Możemy nawadniać daną plantację pod kątem nawet 90 ° i więcej. Dzięki temu jesteśmy w stanie nawodnić pola niewymiarowe – dodaje Szyman Błaszkiewicz.

Więcej informacji w filmie!
Bernat Patrycja

19. maj 2024 11:10