StoryEditor

Super słodkie i wczesne – odmiany kukurydzy cukrowej od Seminis

13.09.2022., 00:00h

W miejscowości Radziejów wraz z Grupą Producentów Owoców i Warzyw „WARPOL” zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego mogliśmy dokładnie zapoznać się z tematyką dotyczącą kukurydzy cukrowej. W tym o dwóch flagowych odmianach wczesnych i super słodkich kukurydzy cukrowej od firmy Seminis.

O odmianach firmy Seminis podczas spotkania opowiadał Radosław Grabowski.

- Chciałem zarekomendować dwie odmiany z naszej oferty. Pierwsza z nich w typie super słodkim, bardzo wczesna – Willinger. Odmiana ta charakteryzuje się bardzo dobrym okryciem czubków, co jest ważne przy odmianach wczesnych – mówi Radosław Grabowski.


Dobre okrycie czubków i ochrona przed omacnicą

Częstym problemem w odmianach kukurydzy cukrowej wczesnej jest brak dobrej okrywy czubków, przez co narażone są one na uszkodzenia spowodowane przez omacnicę, co w następstwie prowadzić może do porażenia fusarium.- Odmiana te jest bardzo ceniona za uzysk ziarna. Plony oscylują od 17 do nawet 23 ton z hektara. Doceniana jest również przez rynek świeżych warzyw, na pakowanie na tacki. Kolba długości 20-21 cm z bardzo dobrym wypełnieniem ziarna – dodaje Radosław Grabowski.


Czym charakteryzuje się druga odmiana firmy Seminis – Messenger? To wszystko w filmie poniżej.

29. maj 2024 08:44