StoryEditor

Szerokie okno zbioru, wysokość do 3m – odmiany kukurydzy od firmy STRUBE

09.09.2022., 00:00h

W miejscowości Radziejów wraz z Grupą Producentów Owoców i Warzyw „WARPOL” zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego mogliśmy dokładnie zapoznać się z tematyką dotyczącą kukurydzy cukrowej. W tym przedstawione zostały trzy flagowe odmiany kukurydzy cukrowej firmy Strube. Czym się wyróżniają?

Niemiecko-francuska firma handlowa Strube miała możliwość zaprezentowania trzech odmian w różnym typie na polach „WARPOL”. Czym się charakteryzują?

- W tej chwili w portfolio mamy kilka odmian kukurydzy cukrowej. Tutaj na poletkach mamy wysiane 3 odmiany w różnym typie. Są to odmiany w typie super słodkim, dodatkowo mają różne okresy długości wegetacji. – mówi Tomasz Banaszek z firmy Strube.


Fot: Tomasz Banaszek firma Strube

Trzy metrowe kukurydze najwyższej jakości

ZHY 3278 – odmiana charakteryzująca się bardzo wysokimi roślinami. W odpowiednich warunkach powinny osiągnąć nawet do 3 metrów wysokości. Plony są bardzo wysokie, nawet do 26 ton z hektara. Dodatkowym atutem jest szerokie okno zbioru.- Możemy poczekać nawet 2 3 dni, aby jeszcze uzyskać większy uzysk ziarna – dodaje Tomasz Banaszek.
Kolejne dwie odmiany zaprezentowane podczas spotkania to odmiana ZHY 1253 oraz ZHY 5022.

Czym charakteryzują się pozostałe dwie odmiany? O tym więcej w filmie.

21. czerwiec 2024 06:38