StoryEditor

Wysoki plon, nawet w trudnych warunkach – kukurydza firmy Hazera

08.09.2022., 00:00h

W miejscowości Radziejów wraz z Grupą Producentów Owoców i Warzyw „WARPOL” zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego mogliśmy dokładnie zapoznać się z tematyką dotyczącą kukurydzy cukrowej. Podczas spotkania firma Hazera, zaprezentowała na polu odmiany kukurydzy w typie super słodkiej.

 W Radziejowie swoje poletko doświadczalne miała okazję założyć firma Hazera, która pokazała ciekawą gamę odmian kukurydzy cukrowej.


Fot. 1. Mariusz Płucinik, firma Hazera.

Które odmiany zasługują na uwagę?

- Za nami kolekcja firmy Hazera Poland, w ofercie mamy kilka ciekawych odmian kukurydzy cukrowej w typie super słodkiej, szczególną uwagę chciałbym zwrócić na odmianę Kinze, Kopa, Kiara czy nowa odmiana, która do niedawna nie mogła być u nas uprawiania Supergold – mówi Marcisz Płucinik z firmy Hazera.


Fot. Maria Drosd na polu kukurydzy cukrowej.

Jaka odmiana da sobie radę w gorszych warunkach?

- Z tych wymienionych przeze mnie odmian, szczególną uwagę, popularność i uznanie zyskała odmiana Kiara, ze względu na powtarzalność plonu. Kolekcja, która rośnie za nami, nie miała najlepszych warunków atmosferycznych. Momentami zbyt sucho, aby potem nastały nawalne deszcze. Mimo to Kiara po raz kolejny się obroniła i pokazała, że w każdych warunkach daje wysokiej jakości plon – dodaje Mariusz Płucinik.

Co jeszcze o odmianach kukurydzy firmy Hazera? Koniecznie obejrzyjcie film!


25. maj 2024 15:28