StoryEditor

Brona-chwastownik VS APV: zwalczanie chwastów w wielu uprawach

31.05.2021., 00:00h

Podczas naszego webinarium "Coraz mniej herbicydów coraz więcej pielników w uprawie warzyw, truskawek i innych roślin” rozmawialiśmy o najnowszych rozwiązaniach technicznych w zakresie mechanicznego zwalczania chwastów. Jedną z przedstawianych maszyn była brona–chwastownik VS firmy APV. Czym się wyróżnia? Obejrzyj wywiad z Witoldem Kałużą z APV.

Mechaniczne metody zwalczania chwastów wracają do łask. Na Zachodzie Europy proces ten rozpoczął się juz kilkanaście lat temu. W Polsce trend ten też jest coraz silniejszy. Z czego to wynika? Powodów jest kilka.

- Po pierwsze UE szykuje nam Zielony Ład, a więc duże ograniczenie środków ochrony roślin i premiowanie ekologicznych rozwiązań. Po drugie samowolnie rozwija się rolnictwo ekologiczne, które wymaga mechanicznego odchwaszczania, a po trzecie - kurczy się lista środków ochrony roślin. Z tych powodów rolnicy będą musieli wprowadzić jakikolwiek system odchwaszczania mechanicznego, tak aby w początkowych fazach rozwojowych zapewnić roślinom komfort - wyjaśniał w rozmowie z nami Witold Kałuża, doradca klienta w firmie APV.


Podczas naszego webinarium ekspert zaprezentował bronę-chwastownik VS firmy APV. Zwrócił uwagę, że staje się ona niezbędnym urządzeniem w gospodarstwie. 

- Jest to szeroko działające urządzenie. Sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych roślinach. Rozstaw zębów 3,5 cm pozwala na bardzo dokładne pielenie całego pola. Sprzęt dopasowuje się do podłoża, dzięki czemu zapewnia lepszą ochronę upraw - mówił Kałuża.

Więcej o bronie-chwastowniku VS firmy APV dowiesz się z poniższego wywiadu! Zapraszamy do oglądania!
16. lipiec 2024 17:22