StoryEditor

Kopaczki na mniejsze plantacje

18.09.2020., 00:00h

Na rynku nie brakuje specjalnych maszyn przeznaczonych do wykopywania ziemniaków. Dostępne są zarówno modele dla mniejszych gospodarstw, jak i tych, które produkują większe ilości ziemniaków.

Maszyny do zbioru ziemniaków są jednymi z flagowych produktów firmy Bomet, producenta maszyn rolniczych z Węgrowa. Kopaczki wibracyjne oraz przenośnikowe od lat znajdują się w jej ofercie.

Kopaczki wibracyjne Ursa sprawdzą się na małych plantacjach, na glebach lekkich i średnio zwięzłych. Zależnie od wersji, warzywa mogą być wyrzucane z tyłu lub z boku maszyny. Elementem roboczym jest wibrujący lemiesz z regulacją głębokości, który przenosi ziemniaki i ziemię na wibrujący kosz odsiewający. Głębokość kopania (do 20 cm) można regulować poprzez tylne koła podporowe, a intensywność odsiewania jest zwiększana poprzez ustawienie pochylenia kosza odsiewającego.

Najmniejsza z oferowanych maszyn – kopaczka wibracyjna Ursa z wyrzutem do tyłu – waży jedynie 135 kg i współpracuje z miniciągnikami lub niewielkimi traktorami o mocy 10 KM, wyposażonymi w TUZ kat. I. Jest przystosowana do redlin o maksymalnej szerokości 45 cm.

– Odkąd kopaczka pojawiła się w naszej ofercie, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego, odpowiadając na potrzeby rynku, produkujemy również wersję z przesuniętym zaczepem, co umożliwia pracę z ciągnikami o większym rozstawie kół – informuje Łukasz Sińczuk, wiceprezes firmy Bomet.


26. maj 2024 05:36