StoryEditor

Legenda polskich pól znowu ma kłopoty

10.04.2019., 11:52h
Plan restrukturyzacji przedstawiony przez Zarząd Ursusa ratunkiem przed upadłością spółki. Ale czy to pomoże legendzie polskiej wsi utrzymać się na rynku?

Plan restrukturyzacji przedstawiony przez Zarząd Ursusa ratunkiem przed upadłością spółki.

Jednym z punktów planu restrukturyzacji spółki jest zamknięcie fabryki traktorów przy ul. Frezerów w Lublinie i zwolnienie 223 pracowników. Ma to na celu zmniejszenie kosztów stałych Ursusa.

Zarząd spółki Ursus S.A. złożył 1 kwietnia w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku plan restrukturyzacyjny spółki i propozycje układowe. Chodzi o ponad 107 mln złotych długów, jakie spółka ma na swoim koncie i musi zmienić strategię działania, by nie ogłosić upadłości.

Sprzedaż fabryki w Lublinie jest po prostu próbą ucieczki od kosztów stałych jakie generuje tak duży zakład. Obniży to możliwości produkcyjne firmy o ok. 4 tys. sztuk. Jeżeli wierzyciele nie wyrażą zgody na likwidację fabryki Ursusa w Lublinie, to marce tej grozi upadłość.

„Nasz plan restrukturyzacyjny zakłada optymalizację produkcji i uzdrowienie biznesu tak, aby polska marka Ursus przetrwała i mogła po wyjściu z restrukturyzacji swobodnie dalej się rozwijać. To oznacza w dużej mierze dla nas przejście spółki z profilu typowo produkcyjnego na produkcyjno-handlowy” – mówi Maria Węsierska z biura prasowego spółki Ursus.

Produkcja w zakładzie w Lublinie ma być prowadzona do czerwca.
Obecnie prezesem zarządu Ursus SA jest Tomasz Zagroda, który zastąpił Karola Zarajczyka.

Maciej Kania
Źródło: mat. prasowe

16. lipiec 2024 10:36