StoryEditor

Nowy udziałowiec w firmie Dewulf

17.04.2019., 11:52h
Dewulf, dostawca pełnego asortymentu maszyn rolniczych do uprawy ziemniaków i marchwi, wzmacnia swoją pozycję rynkową jak nigdy dotąd dzięki zastrzykowi kapitału od rodzinnych udziałowców: Hendrika Decramera i Thomasa Decana we współpracy z inwestorem Janem Clareboutem.

Wszystkie udziały w Dewulf Group należą teraz do tych trzech osób. Producent pozostaje niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym, a obecny model zarządzania nie zostanie zmieniony. Świeży kapitał umożliwi Dewulf realizację swojej wizji z jeszcze większym przekonaniem niż kiedykolwiek przedtem, co oznacza silniejszą koncentrację na daleko idącej automatyzacji i nakierowaniu na klienta.

Inwestycje celem umocnienia pozycji

Firma Dewulf od samego początku jest prawdziwie rodzinnym przedsiębiorstwem i pozostanie nim także po otrzymaniu wspomnianego zastrzyku kapitału. Szwagrowie Hendrik Decramer i Thomas Decan, obaj sprawujący funkcję dyrektorów, będący również rodzinnymi udziałowcami trzeciej generacji, połączyli swe siły z Janem Clareboutem celem wykupienia udziałów od pozostałych udziałowców rodzinnych Dewulf Group (rodziny Dewulfów i Decramerów). Trio to posiada aktualnie 100% udziałów grupy. „Inwestycja finansowa Jana Clarebouta potwierdza, iż jesteśmy na właściwej drodze pod względem naszej wizji” - mówi Hendrik Decramer, obecny dyrektor firmy Dewulf i wnuk jej założyciela. „Choć Jan Clarebout pozostaje w cieniu jako partner biznesowy i nie ma ambicji angażowania się w codzienne zarządzanie firmą Dewulf, z pewnością skorzystamy z jego wiedzy z zakresu sektora uprawy ziemniaków. Zastrzyk kapitału zapewni nam stabilność, zaś dodatkowe fundusze potwierdzą  rolę  Dewulf Group jako bezdyskusyjnie ważnego gracza w branży ziemniaczanej”.

Wartości rodzinne, które naprawdę łączą

Decyzja o połączeniu sił z Janem Clareboutem była dokładnie przemyślana. „Wartości, jakimi kieruje się Dewulf, to trwałość, niezawodność i szacunek. Jako prawdziwie zachodnioflamandzka firma rodzinna uznaliśmy za istotne, by pracować z kimś, kto nas naprawdę rozumie” - mówi Hendrik Decramer. „Z Janem łączy nas prawdziwe mentalne porozumienie”. Oczywiście Jan Clarebout nie jest w sektorze uprawy ziemniaków osobą nieznaną. Jest założycielem odnoszącego sukcesy belgijskiego    przedsiębiorstwa rodzinnego Clarebout Potatoes, specjalizującego    się w podsmażanych, mrożonych wyrobach z ziemniaków. Jan Clarebout mówi: „Oczywiście znałem Dewulf,  a gdy pojawiła  się szansa  dołączenia  do tego udanego przedsięwzięcia,  zrobiłem to niezależnie od osobistych interesów. Mój wkład należy oceniać jako czystą inwestycję kapitałową . Ponadto zainwestowanie w Dewulf Group nie ma jakiegokolwiek związku z Clarebout Potatoes”.

Potwierdzenie obecnej polityki

„Zastrzyk  kapitału  sprawia,  iż  jesteśmy  silniejsi  niż  kiedykolwiek  przedtem”  -  mówi  HendrikDecramer. „Dostrzegamy wyzwania obecne na rynku i pragniemy stawić im czoło. Ta inicjatywa była niezbędna, by nasze plany mogły nabrać przyspieszenia”. Obecny zarząd nadal cieszy się pełnym zaufaniem z naszej strony. „Nie przewidujemy także żadnych zmian w zakresie naszej siły roboczej, innych niż wiążące się z rozwojem” - potwierdza Hendrik Decramer, który obejmie stanowisko nowego dyrektora generalnego Dewulf Group.

Bez wpływu na Dewulf Netherlands BV

Struktura udziałów w Dewulf Netherlands BV, dawniej Miedema, w żaden sposób nie zmieni się na skutek zastrzyku środków. René Boeijenga, obecny dyrektor generalny Dewulf Group, będzie w nadchodzących  miesiącach  stopniowo  przekazywał swoje  obowiązki  Hendrikowi Decramerowi. Równocześnie będzie koncentrował się na dalszej integracji oddziału holenderskiego i belgijskiej siedziby głównej. Na skutek tych wysiłków firma Dewulf będzie w stanie zaoferować swoim klientom znacznie lepszą, sprawniejszą obsługę. I wreszcie René Boeijenga przejmie odpowiedzialność za dalszy proces optymalizacji oddziału w Winsum.

Maciej Kania
źródło: mat. prasowe

29. wrzesień 2023 06:22