StoryEditor

Trzyrzędowa sadzarka pasowa

12.02.2019., 11:48h
Na targach SIMA 19 w Paryżu od 24 do 28 lutego Dewulf przedstawi światową premierę pierwszej zawieszanej trzyrzędowej sadzarki pasowej.

Dewulf, dostawca pełnego asortymentu maszyn rolniczych do uprawy ziemniaków i upraw korzeniowych, zaprezentuje (hala 6, stoisko F058) zawieszany wariant sadzarki Structural 30. Wraz z wprowadzeniem tej maszyny producent wprowadza na rynek pierwszą na świecie zawieszaną trzyrzędową sadzarkę pasową. Ten wariant łączy w sobie przyjazność dla ziemniaków i łatwość użytkowania, z której znany jest Structural 30 dzięki nowej, wyjątkowo precyzyjnej kontroli głębokości.

Zawieszana sadzarka

Structural 30, która standardowo sadzi trzy rzędy w zagonie, jest pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem na rynku. Prezentacja tej sadzarki ma miejsce niewiele ponad rok po wprowadzeniu na rynek pod koniec 2017 roku ciągnionego wariantu. Unikalnym aspektem zawieszanej sadzarki jest automatyczna kontrola głębokości za pomocą czujnika ultradźwiękowego, który jest niewrażliwy na tworzenie się śladów ciągnika i jest płynnie regulowany za pomocą terminalu sterującego w kabinie ciągnika. Gwarantuje to kontrolę głębokości z niezwykle ścisłą precyzją, dzięki czemu sadzeniaki mogą zawsze rosnąć optymalnie. Zawieszany wariant jest wyjątkowo zwrotny, dzięki czemu idealnie nadaje się do sadzenia na polach o mniejszych nawrotach.

Wysoka prędkość

Co więcej, zawieszana sadzarka Structural 30 gwarantuje taką samą wysoką przyjazność dla ziemniaków i tę samą łatwość użycia, co wariant zaczepiany. Na przykład, sadzarka posiada również rozwiązanie „Wave Belt”, które jest unikalne dla Structural 30. To faliste łoże sprawia, że sadzenie na pagórkowatym terenie jest prostsze i bardziej komfortowe dla kierowcy. Dzięki renomowanemu, wyjątkowemu pasowemu systemowi Structural do sadzenia w zagony, maszyna łączy również wyjątkową precyzję sadzenia z wysoką prędkością jazdy (do 12 km/h).

Specyfikacja techniczna zawieszanej sadzarki Structural 30:
 Liczba rzędów 
 
 3 (opcjonalnie 2 rzędy) 
 
 Rozstaw rzędów
 40 do 100 cm 
 
 Pojemność zbiornika 
 
 1500 kg 
 
 Prędkość sadzenia 
 
 1,5 do 12 km/h 
 
 Ciężar pustej maszyny 
 
 Od 2650 kg 
 
 Napęd 
 
 Hydrauliczny 
 
 Wytrząsacze 
 
 Hydraulika 
 
 Wydatek hydrauliki 
 
 Min. 50 l/min. (w zależności od wybranych opcji) 
 
 Minimalna moc ciągnika 
 
 Min. 175 KM (ze względu na wymagany udźwig ciągnika) 
 
 Bruzdownica 
 
 Belka z elementami do sadzenia z bruzdownicami zamontowana
 jest na specjalnym zawieszeniu równoległobocznym, gwarantującym stałą
 głębokość́ sadzenia 
 

Maciej Kania
Źródło: mat. prasowe
Fot. Dewulf

28. wrzesień 2023 05:49