StoryEditor

ARiMR znalazła dodatkowe pieniądze dla rolników!

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o możliwości skorzystania z kredytów preferencyjnych, a już dzisiaj ARiMR poinformowała o dodatkowej puli środków na ten cel. Czyżby pieniądze na kredyty preferencyjne zdążyły rozejść się szybciej niż ogłoszono tę informację?

7 lutego br. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencji zostaną udostępnione współpracującym bankom dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów preferencyjnych dla rolników.


Kolejne 150 mln na inwestycje i zakup ziemi

Tym razem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa postanowiła przeznaczyć na dopłaty do  oprocentowania kredytów inwestycyjnych dodatkowe 1,3 mln złotych, co ma pozwolić na wygenerowanie kampanii kredytowej o wartości 150 mln złotych (co z poprzednim limitem daje 275 mln zł).


Dodatkowe 250 mln dla poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych

Agencja postanowiła przeznaczyć również dodatkowe 5,4 mln złotych na dopłaty do oprocentowania kredytów klęskowych, co ma pozwolić na wygenerowanie akcji kredytowej w kwocie 250 mln złotych (co z poprzednim limitem daje 333 mln zł akcji kredytowej).

Przypominamy, że o taki kredyt mogą ubiegać się rolnicy, którzy chcą wznowić produkcję po wystąpieniu klęsk żywiołowych, tj. susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

14. kwiecień 2024 22:41