StoryEditor

Ruszyła platforma susza.gov.pl

20.05.2021., 00:00h

Resort klimatu i środowiska uruchomił platformę susza.gov.pl. Znajdują się tam informacje  dotyczące suszy w Polsce i działań rządu w tym zakresie. 

Szef resortu klimatu i środowiska Michał Kurtyka i pełnomocnik ministra klimatu do spraw przeciwdziałania suszy Łukasz Lange zainaugurowali w środę uruchomienie platformy susza.gov.pl – pierwszej strony w Polsce ujmującej problematykę suszy w kraju w sposób skonsolidowany pod kątem działań administracji rządowej, jak i podległych jej jednostek.

- Poprzez platformę susza.gov.pl pragniemy szerzej spojrzeć na zjawisko, z którymi zmagamy się jako kraj. Platforma to nie tylko komplementarne centrum przekazu informacji, dotyczące suszy, ale przede wszystkim jest to miejsce, w którym odbiorca znajdzie wskazówki w zakresie oferowanej pomocy oraz wsparcia ze strony Rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Będą to informacje dotyczące wsparcia podmiotów indywidualnych, rolników, przedsiębiorców oraz podmiotów publicznych – podkreślił  minister klimatu i środowiska.

Również w środę Kurtyka podpisał list intencyjny z Polską Akademią Nauk i piętnastoma uczelniami wyższymi w sprawie współpracy w ramach platformy susza.gov.pl.

- Współpraca w ramach porozumienia obejmować będzie współdziałanie w obszarze wykorzystania wzajemnej wiedzy i doświadczeń oraz wykorzystania potencjału naukowo-dydaktycznego. Ważnym jej elementem będzie praca nad nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami oraz technologiami służącym ograniczeniu skutków suszy oraz niedoboru zasobów wodnych w kraju - informuje resort.


ksz, oprac. na podst. MK
16. lipiec 2024 16:45