StoryEditorCzy znasz ten produkt?

Regulator zapobiegający kiełkowaniu bulw, fungicyd o szerokim spektrum działania w malinach i biostymulator z poliaminami. Znasz te produkty?

30.10.2022., 10:00h
WiOMWiOM

Argos zapobiega kiełkowaniu bulw ziemniaka

To regulator wzrostu i rozwoju roślin w formie gotowego do użycia koncentratu do zamgławiania na zimno (KN) lub na gorąco (HN). Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu wytwornic aerozolu w przechowalniach z wymuszoną wentylacją. Zawiera olejek pomarańczowy (substancja z grupy olejków eterycznych) – 843,2 g/l.

image

Argos zapobiega kiełkowaniu bulw ziemniaka

FOTO: fot. Upl

Zapobiega kiełkowaniu bulw ziemniaka w czasie przechowywania. Maksymalna/zalecana dawka do jednorazowego zastosowania: 100 ml/1000 kg bulw ziemniaka. Pierwszy zabieg wykonać w momencie zaobserwowania pierwszych kiełków na przechowywanych bulwach, a następne zabiegi wykonywać w co najmniej 3-tygodniowych odstępach. Maksymalna liczba zabiegów podczas przechowywania danej partii bulw w sezonie przechowalniczym: 9. Odstęp między zabiegami: co najmniej 21 dni. Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych, którzy ukończyli szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji. W ofercie UPL Polska.

Puenta 62,5 WG zwalcza choroby maliny

Fungicyd Puenta 62,5 WG jest sprawdzonym rozwiązaniem do zwalczania głównych chorób malin. Zawiera dwie substancje aktywne o różnym mechanizmie działania: cyprodynil i fludioksonil.

  • Fludioksonil działa kontaktowo,
  • a cyprodynil wgłębnie, czyli szybko wnika do wnętrza rośliny, gdzie wykazuje natychmiastową, długo utrzymującą się aktywność.
image

Puenta 62,5 WG zwalcza choroby maliny

FOTO: fot. Innvigo

Preparat można stosować zapobiegawczo oraz interwencyjnie, w momencie pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zarejestrowany w malinach do zwalczania szarej pleśni oraz zamierania pędów, może być też stosowany przeciwko antraknozie w uprawach małoobszarowych. Jednorazowa dawka produktu wynosi 0,8–1 kg/ha, a liczba zabiegów w sezonie to 2 (przeciw zamieraniu pędów) lub 3 (przeciw szarej pleśni oraz antraknozie). Wymagany okres karencji to 7 dni. W ofercie firmy Innvigo.

Idrogrena – biostymulant zawierający poliaminy

Jest płynnym organicznym biostymulantem z poliaminami. Idrogrena może być stosowana dolistnie oraz za pomocą fertygacji. Można ją łączyć z większością nawozów i środków ochrony roślin.

image

Idrogrena – biostymulant zawierający poliaminy

FOTO: fot. Ecoferti

Można ją stosować:

  • interwencyjnie – w większej dawce w momentach stresowych pozwala roślinie na szybkie zwalczenie negatywnych skutków stresu, regenerację oraz powrót do normalnego funkcjonowania
  • oraz zapobiegawczo – regularne podawanie w mniejszych dawkach pozwala utrzymać zawartość poliamin i ich biostymulujące działanie w roślinie na odpowiednio wysokim poziomie, przygotowując ją tym samym na walkę z niespodziewanym stresem. W ofercie firmy Ecoferti.

MagSul dla wymagających

To uniwersalny nawóz przeznaczony do stosowania na wszystkich typach gleby i pod wszystkie rośliny uprawne zarówno w uprawie polowej i pod osłonami. Nawóz jest szczególnie zalecany pod rośliny, które mają wysokie wymagania pokarmowe względem magnezu i siarki. To siarczan magnezu Mg: S 18: 38. W ofercie firmy Fosfan.

image

MagSul dla wymagających

FOTO: fot. Fosfan

Fadex Rapid do dezynfekcji

To płyn do dezynfekcji rąk, niezawierający alkoholu ani substancji zapachowych. W skład preparatu wchodzą naturalne składniki, takie jak sok z cytryny. Ponieważ produkt nie zawiera alkoholu, jest łagodny dla skóry. Nie wymaga spłukiwania. Ogranicza rozprzestrzenianie wirusa ToBRFV. Nadaje się do dezynfekcji rąk, ale również narzędzi (noży). Odpowiedni do dezynfekcji przez zanurzanie. W ofercie Royal Brinkman.

image

Fadex Rapid do dezynfekcji

FOTO: fot. Royal Brinkman
16. lipiec 2024 12:01