StoryEditor

Wysypał na balkonie tonę ziemi, bo... kochał truskawki

16.06.2021., 00:00h

Miłość do truskawek może być zgubna. Nie wierzycie? To przeczytajcie tę historię!

Truskawki są pyszne – wie to każdy! A już najlepiej smakują z własnej uprawy. Pewien Ukrainiec, idąc więc tym tropem, wpadł na pomysł, że też założy swoją plantację. Problem polegał tylko na tym, że mieszkał w bloku w Kijowie i nie dysponował żadnym gruntem. Ale dla chcącego nic trudnego! W mieszkaniu miał przecież balkon…

Tona ziemi na balkonie


Wysypał więc na ten balkon TONĘ ziemi i posadził truskawki. Przeliczył się jednak, bo konstrukcja balkonu nie wytrzymała i runęła w dół. Na szczęście nikt nie zginął ani nie został ranny.

Ratownicy usunęli ziemię i zdemontowali cały balkon. „Pomysłowy” plantator z Kijowa musiał więc obejść się smakiem, bo truskawek nie dało się uratować.

Swoją drogą, ciekawe czemu nie zdecydował się na uprawę w pojemnikach balkonowych? Przecież truskawki świetnie radzą sobie w takim systemie! 


A my na wszelki wypadek przypominamy, jak powinna wyglądać prawidłowa uprawa truskawek. Rozmawialiśmy o tym z naszymi ekspertami podczas marcowego webinarium pt. Doprowadzić truskawki do zbioru w dobrej kondycji.Kamila Szałaj
21. lipiec 2024 04:07